Плата за газ: Нафтогаз пояснив, кому та за які послуги потрібно перерахувати гроші

Автор: Леся Ловіцька

Оплата за газ для багатьох українців – складне та актуальне питання. Споживачі й досі плутаються, які обов'язки взяв на себе Нафтогаз, а які – облгази. Постачальник останньої надії прояснив ситуацію.

Плата за газ: Нафтогаз пояснив, кому та за які послуги потрібно перерахувати гроші - today.ua

1 травня майже десять мільйонів користувачів газу у нашій країні перевели обслуговування Нафтогазу. Це сталося через те, що регіональні газові компанії втратили можливість виконувати свої функції.

Українці дізналися про зміну постачальника після 20 червня. Багато хто вніс оплату за газ попередникам організації. Отже, перед новою утворилася заборгованість. Нафтогаз порадив громадянам України повернути надіслані кошти, після чого перерахувати їх йому.

Представники компанії пояснили, що їй потрібно заплатити за постачання газу. А оператори газорозподільних мереж мають отримати оплату за обслуговування газових труб.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Газопостачальна компанія продає газ населенню напряму. Вона відповідає за ціну на газ, платіжки для оплати за спожитий ресурс, вирішує питання переплати чи заборгованості, надає консультації щодо способів оплати та роботи інтернет-сервісів компанії.

Оператор ГРС забезпечує доставку (розподіл) газу. Споживач не може змінити його без зміни місця проживання. У нашій країні лише одна газопровідна система. У регіоні зазвичай працює один облгаз, але різними ділянками газових мереж іноді управляють 2-4 компанії. У оператора ГРС відносно стабільна кількість споживачів, і газ поставляється за фіксованим тарифом.

"Тариф за послуги газорозподільного підприємства встановлюється Нацкомісією з регулювання енергетики для кожного окремо", - зазначив Нафтогаз.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Плата за газ: Нафтогаз пояснив, кому та за які послуги потрібно перерахувати гроші Головне завдання оператора ГРС – технічне обслуговування труб, забезпечення необхідного тиску в мережах та отримання плати за доставку газу, усунення аварій. Він передає показники лічильників, нараховує правильний обсяг спожитого газу, отримує оплати за доставку газу, встановлює, ремонтує, змінює та повіряє лічильники, встановлює будь-яке газове обладнання, викликає контролера, обстежує, ремонтує та змінює мережі газопроводів, а також контролює якість газу.

Як відомо, Нафтогаз у липні оголосив дефолт. Представники компанії пояснили, що буде з тарифами на послуги.