Нафтогаз оголосив дефолт: українцям пояснили, що буде з тарифами на послуги

Нафтогаз днями оголосив дефолт. Заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк повідомив, які наслідки він спричинить. Зокрема, можуть підвищитись тарифи на комунальні послуги.

Нафтогаз оголосив дефолт: українцям пояснили, що буде з тарифами на послуги  - today.ua

Депутат заявив, що технічний дефолт Нафтогазу викличе неприємності як для компанії, так і для держави загалом. Українцям розповіли, що очікується багато негативних наслідків.

"Чи впливає це на тарифи, наявність газу та надходження до бюджету? Короткостроково – це залежить від багатьох факторів. Довгостроково – однозначно так", – зазначив Ярослав Железняк.

За словами народного обранця, практичними наслідками дефолту державної компанії стануть:

  • зниження рейтингу Нафтогазу – він не зможе залучати гроші із зовнішнього ринку;
  • зростання вартості майбутніх боргів (відсотки збільшаться з 10 до 20). Факт технічного дефолту буде довго – близько 15 років – впливати на компанію.
  • до зими потрібно закачати ще 3-5 млрд кубометрів газу, що обійдеться щонайменше $5 млрд. Влада планувала залучити кошти від міжнародних партнерів, але дефолт ускладнить отримання грошей;
  • вплив на інші боргові цінні папери та майбутні борги інших державних підприємств.

Нафтогаз оголосив дефолт: українцям пояснили, що буде з тарифами на послуги Депутат вважає, що такої ситуації вдалося б уникнути, якби в Нафтогазі залишилася наглядова рада. Желєзняк впевнений, що важливо мати корпоративне управління.

"Не думаю, що дефолт матиме певні катастрофічні наслідки, але це точно не допомагає зараз і не сприяє довірі наших партнерів... Політики дуже погано керують держпідприємствами, але дуже добре наживаються на них завжди", - підкреслив експерт.

Раніше Нафтогаз розповів українцям, як вони можуть самостійно сформувати рахунки за газ.