Не долари та євро: українцям назвали найнадійнішу валюту, в яку можна вкласти заощадження

Автор: Леся Ловіцька

Більшість українців вважає за краще переводити заощадження в долари або євро, які вважаються стабільними валютами. Однак останнім часом економісти піддають їхню перспективність сумніву. Названо валюту, в яку краще переводити гривні.

Не долари та євро: українцям назвали найнадійнішу валюту, в яку можна вкласти заощадження - today.ua

У 2023 році на лідируючі позиції на валютному ринку вийшла японська єна та швейцарський франк. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Зазвичай для більшості людей валютна гавань для збереження накопичень асоціюється з доларом та євро. Проте є ще й інші валюти, які вважаються надійними для цих цілей, і за ними також спостерігають експерти фінансових ринків, відстежуючи довгострокові тенденції. Серед таких валют – швейцарський франк та японська єна", - поділився депутат Верховної Ради.

Причому певні періоди топові позиції займала то одна, то інша валюта. Наприклад, зараз найкращі позиції – швейцарський франк. Ця валюта зміцнилася вперше за 40 років.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Наразі вартість швейцарського франка становить 150,25 єни. Таке співвідношення курсів зазначених двох валют було зафіксовано минулого разу у 1980 році. Швейцарський франк пам'ятає найгірші часи. На стику двох тисячоліть - у 2000 році він коштував лише 60 єн.

Зараз франк перебуває на пікові. Міцність національної валюти Швецарії не змінила навіть криза у другому за розміром банку країни - Credit Suisse.

При цьому на користь японської грошової одиниці ще й поточний стан торгового балансу Японії. Там 17-й місяць поспіль зберігається дефіцит торгового балансу. У цьому торговельний баланс Швейцарії залишається стійко профіцитним.

Таким чином, можна зробити висновок, що наразі найнадійніша валюта – це швейцарський франк. Її стабільність у перспективі залишиться високою.

Не долари та євро: українцям назвали найнадійнішу валюту, в яку можна вкласти заощадження

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше українцям повідомили, куди краще вкласти заощадження, щоби вберегти їх від інфляції.

Нагадаємо, що в українських обмінниках відмовляються приймати долари: названо купюри, які складно продати 2023 року.