Названі продукти, які найчастіше фальсифікують в Україні і в ЄС

В Україні гостро стоїть проблема фальсифікату продуктів харчування, які надходять не тільки на ринок, але і в шкільні їдальні. Українцям розповіли, які групи товарів найчастіше підробляють в нашій країні і в Європейському Союзі.

Названі продукти, які найчастіше фальсифікують в Україні і в ЄС - today.ua

Як розповіла керівник Асамблеї аграрних палат України Ольга Трофімцева, продукти харчування фальсифікують не тільки в Україні, але навіть і в найрозвиненіших країнах Євросоюзу.

Під поняття фальсифікату потрапляє продукція, яка була проведена при використанні технологій, спрямованих в обхід законодавства на отримання додаткової економічної вигоди. Безумовно, найбільше підробка продуктів харчування б'є по кінцевому споживачеві, який змушений купувати неякісний товар.

У майже половині випадків фальсифікату на упаковку наноситься неправильне маркування. Наприклад, рослинний спред гордо називається "вершковим маслом".

У 20 відсотках випадків виробники заради отримання надприбутків замінюють інгредієнти, розбавляють або вносять добавки, яких не повинно бути в складі продукту. Часто виробництво фальсифікату відбувається із застосуванням шкідливих для здоров'я людини і неприпустимих видів обробки або переробки продуктів. Названі продукти, які найчастіше фальсифікують в Україні і в ЄС Важливо просити в продавця показати документацію на продукт і сертифікати якості, оскільки фальсифікований товар найчастіше реалізується без необхідних документів. Або вони можуть бути підробленими.

Як в Україні, так і в країнах ЄС найчастіше на ринок потрапляють фальсифіковані масла і жири, м'ясо та м'ясопродукти, риба та рибні продукти, фрукти і овочі, м'ясо птиці. На український ринок в останні роки все частіше надходять фальсифіковані продукти харчування з Італії, Нідерландів, Іспанії, Польщі та Греції.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в українському молоці виявили миючі засоби. Фальсифікований продукт на смак не відрізняється від натурального.