Нацбанк запустив цілодобову систему електронних платежів в Україні

Національний банк України здійснив інновацію на фінансовому ринку – запустив цілодобову систему електронних платежів. Тепер міжбанківські перекази можна буде проводити цілодобово у будь-який день тижня.

Нацбанк запустив цілодобову систему електронних платежів в Україні  - today.ua

Про нову ініціативу НБУ повідомили у прес-службі. Наголошено, що тепер міжбанківські перекази з рахунку будуть проводитись у режимі 24/7. Йдеться про четверту версію Системи електронних платежів – СЕП-4, завдяки якій у державі скасували таке поняття як банківський день.

Система переказів працює на базі міжнародного стандарту ISO 20022. Українці можуть користуватися нею для проведення міжбанківських платежів цілодобово. У НБУ зазначили, що йдеться про революційну інновацію.

Заступник голови Національного банку України Олексій Шабан прокоментував зміни.

"Сьогодні відбулася одна з найбільших міграцій, яку будь-коли здійснювали фінансові установи України. Подібні зміни відбуваються раз у покоління. Впевнений, що це стане потужним поштовхом для майбутнього розвитку та модернізації інформаційних систем українських банків та фінансових установ", - наголосив економіст.

Експерт подякував членам команди, розробникам та представникам банків, які брали участь у створенні, тестуванні та впровадженні цього проекту.

Таким чином, тепер міжбанківські перекази можна надсилати та отримувати навіть у вихідні чи святкові дні, а також у нічний період. Попередня версія СЕП проводила банківські платежі, здійснені у вихідні – у перший робочий день, а вечірні – ранком наступного дня. 

У СЕП-4 з'явилися нові поняття обов'язкові та необов'язкові реквізити. Тепер додаткові реквізити можна заповнювати взагалі.

Нацбанк запустив цілодобову систему електронних платежів в Україні

Нагадаємо, що система електронних платежів Національного банку (СЕП) є державною банківською платіжною системою, яка забезпечує проведення міжбанківських розрахунків через рахунки, відкриті у НБУ. Станом на 1 квітня 2023 року її учасниками є Національний банк України, Національний депозитарій України, Державна казначейська служба України, а також 65 банків.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк заблокував в Україні міжнародну платіжну систему LEO.

ДЖЕРЕЛОНБУ