Національний банк заблокував в Україні міжнародну платіжну систему: названо причину

Національний банк заблокував роботу в Україні міжнародної платіжної системи LEO. Регулятор виключив її із реєстру платіжної інфраструктури.

Національний банк заблокував в Україні міжнародну платіжну систему: названо причину - today.ua

НБУ заблокував в Україні міжнародну платіжну систему LEO

У прес-службі Нацбанку повідомили, що рішення було ухвалено 20 березня. Він означає, що система більше не зможе надавати послуги та завершить взаєморозрахунки з проведених переказів.

Скасування реєстрації LEO пов'язане із застосуванням санкцій Ради національної безпеки та оборони до ТОВ "ФК Лео", який є оператором цієї платіжної системи.

Наголошено, що Національний банк зареєстрував систему у 2017 році як внутрішньодержавну, а через два роки вона набула статусу міжнародної.

Нацбанк також скасував реєстрацію її 21 учасника, серед яких один банк-резидент (АТ "СКАЙ БАНК"), дві небанківські установи-нерезиденти: ДІНГ ФАЙНЕНС ЛТД (Великобританія) та ТОВ "ФЕНІГЕ" (Польща), а також 18 небанківських фінансових установ (ТОВ "БІЗНЕС РІТЕЙЛ ГРУП", "ФК "СИСТЕМА", ТОВ "ФК "АБЕКОР", ТОВ "ФК "ОКТАВА ФІНАНС", ТОВ "ФК МАГНАТ", ТОВ "ФК "ФЕНІКС", ТОВ "ДАЙМОНД ПЕЙ", ТОВ "ФК "ФІНЕКСПРЕС", ТОВ "ПЕЙСЕЛЛ", ТОВ "СВІФТ ГАРАНТ", ТОВ "ФІНТЕКО", ТОВ "ФК "АРТУА", ТОВ "ФК "ЕВО", ТОВ "ФК "САН-РАЙЗ ФІНАНС", ТОВ "ФК "№1 ", ТОВ "ФК МБК", ТОВ "ФК "КОНТРАКТОВИЙ ДІМ", ТОВ "ФК "БІ.МАНІ").

Національний банк заблокував в Україні міжнародну платіжну систему: названо причину

Нагадаємо, що засновницею "Фінансової Компанії Лео" є Олена Шевцова, яка володіла частиною вже ліквідованого IBOX банку. Стало відомо, що "Лео" разом із IBOX був замішаний у схемах, які допомагали гральному бізнесу ухилятися від сплати податків.

Раніше стало відомо, що Нацбанк закрив ще два українські банки. Стало відомо, що буде з грошима вкладників.