Нафтогаз запровадив нові правила продажу газу для побутових споживачів

В Україні у розпал опалювального сезону змінилися правила продажу газу населенню. За рішенням Кабміну Нафтогаз має право продавати природний газ для побутових споживачів лише тим постачальникам, які перебувають у балансуючій групі.

Нафтогаз запровадив нові правила продажу газу для побутових споживачів - today.ua

Кабінет міністрів України ухвалив постанову №1236, згідно з якою Нафтогаз втрачає право продавати природний газ для потреб населення, якщо постачальник не перебуває в балансуючій групі. Йдеться про об'єднання учасників газового ринку в Україні, яке було створено 1 жовтня 2021 року.

У рамках балансуючої групи "Нафтогаз" несе відповідальність за баланс на ринку для всіх інших учасників. Регулятор уклав з постачальниками газу нові контракти, згідно з якими надає облгазам ті обсяги блакитного палива, які їх відбирають побутові споживачі.

Нафтогаз запровадив нові правила продажу газу для побутових споживачів

"Акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", товариству з обмеженою відповідальністю" Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" у період до 30 квітня 2022 року (включно) здійснюватиме продаж природного газу для потреб побутових споживачів за умови участі покупця у балансуючій групі, утвореній відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України та Кодексу газотранспортної системи", - йдеться у новій постанові українського Уряду.

Нагадаємо, Нафтогаз переведе частину своїх абонентів на інший тарифний план. Скільки доведеться платити за газ українцям узимку?