На ринку праці в Україні виник дисбаланс між пропозицією та попитом. На Львівщині кількість безробітних знизилася, а в Одеській та Київській областях на одну вакансію в середньому претендують шестеро людей.
За даними профільного порталу Robota.ua, у грудні найзатребуваніші пропозиції зафіксували у сфері торгівлі – 41%, виробництві та промисловості – 18%, оптовій торгівлі – 17%, IT – 13%, а також у готельно-ресторанному бізнесі – 12%.
Середня заробітна платня в Україні – 15 тис. грн. Кількість вакансій із зарплатою в 13-18 тис. грн – 9644, це найвищий показник.
Київська область
За даними Державного центру зайнятості, у Київській області станом на 1 грудня кількість актуальних вакансій становила 1500. На одне вільне робоче місце претендувало 6 безробітних (у 2021 році – 3 особи). Нестача кадрів спостерігалася серед бухгалтерів, продавців, охоронців та прибиральників службових приміщень.
Максимальна невідповідність попиту та пропозиції – серед службовців керівників – 15 безробітних/вакансію; технічних службовців – 12 безробітних/вакансію, працівників сфери торгівлі та послуг – 11 безробітних/вакансію, найпростіших професій – 9 безробітних/вакансію.
Одеська область
Роботодавці в регіоні заявили 1400 вакансій – на 60% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Бракує кадрів серед вчителів, лікарів, машиністів (кочегарів) котельні крана, електромонтерів з ремонту та обслуговування електрообладнання.
Невідповідність пропозиції та попиту на робочу силу спостерігалася у сферах будівництва – 13 безробітних/вакансію, торгівлі, ремонту та харчування – 15 безробітних/вакансію, а також страхової діяльності та фінансів – 28 безробітних/вакансію.
Львівська область
На Львівщині роботодавці заявили 4000 вакансій – на 20% менше, ніж торік. На одне вільне робоче місце в середньому претендував один безробітний, а 2021-го цей показник дорівнював трьом. Зберігається невідповідність попиту та пропозиції серед керівників, службовців та технічних службовців – по 5 осіб серед кваліфікованих робітників фахівців лісового та сільського господарств – по 3 особи.
Харківська область
На Харківщині було заявлено лише 800 вакансій. На одне робоче місце претендували 20 безробітних проти трьох осіб минулого року. Максимальна невідповідність попиту та пропозиції фіксували серед робітників сільського господарства – 69 осіб/вакансію претендувало, працівників сфери торгівлі та технічних службовців – 52 особи/вакансію.
Нестача кадрів спостерігається серед лікарів-лаборантів, лікарів-терапевтів, фармацевтів та асистентів фармацевта, електромонтерів та контролерів газового господарства.
Нагадаємо, що українці можуть знайти підробіток на новорічні свята. Названо вакансії, які пропонують наприкінці грудня.