Чимало громадян опинилися в окупації на територіях Донецької, Луганської, Запорізької, Харківської та Херсонської областей. При цьому російські загарбники не можуть надати людям навіть основних послуг ЖКГ. Наприклад, вони користуються газом від українського "Нафтогазу". Стало відомо, як правильно оплачувати комуналку.
Оплачувати комунальні послуги потрібно і в окупації – за можливості. Проте кошти слід перераховувати лише українському постачальнику. Рашисти не мають відношення до постачання блакитного палива, навіть якщо стверджують протилежне.
Людям порадили ігнорувати вимоги російських окупаційних адміністрацій вносити гроші на рахунки "їх" компаніям, якщо загарбники не загрожують здоров'ю чи життю споживачів. Однак розрахунки, вимушено зроблені в рублях, не вважатимуться колабораціонізмом.
У Нафтогазі порекомендували відзначати показники лічильника та враховувати споживання, щоб після деокупації правильно розрахуватись за послугу. За можливості можна оплачувати газ через:
- особистий кабінет my.gas.ua;
- чат-бот GASUA у месенджерах Telegram, Viber або Facebook;
- платіжні системи EasyPay, Portmone, Приват24, Apple Pay, iPay, Google Pay;
- сайти банків та їх мобільні додатки;
- у банківських відділеннях чи на Укрпошті;
- близьку людину, якій можна повідомити номер особового рахунку.
При цьому потрібно зберігати квитанції сплачених рахунків, щоб у майбутньому не виникло проблем із підтвердженням проведених операцій. Газ необхідно оплачувати щомісяця, а передавати показники з 1-го до 5-го числа.
Якщо газові труби до будинку зруйновані, потрібно подати заявку на відновлення постачання газу до облгазу. Також слід попросити провести перерахунки за період, коли послуга не надавалась через пошкодження мереж.
Раніше стало відомо, що в Україні незабаром встановлюватимуть "розумні" газові лічильники, які самі передаватимуть показники.