Мобілізація жінок має на увазі службу українок віком 18-60 років. Вони мають прийти та стати на військовий облік з 1 жовтня за наявності навичок чи професії, затвердженої за списком. Стало відомо, як чинити вагітним жінкам і тим українкам, які мають маленьких дітей.
Мобілізація жінок принаймні поки що, в Україні добровільна. Вони повинні самостійно звернутися до військкомату за місцем реєстрації або фактичного перебування. Українки після відвідин територіального центру комплектування мають пройти медкомісію – ВЛК. Йдеться про огляди терапевта, хірурга, психіатра, невропатолога, отоларинголога, офтальмолога, гінеколога та стоматолога. Лікарі – лише ті, що працюють у державній поліклініці.
Жінки повинні здати аналізи сечі та крові, зробити флюорографію чи рентген, а також електрокардіограму. Обстеження спеціалістів безкоштовні. ВЛК видасть висновок про придатність, обмежену придатність або непридатність до військової служби.
Стати на військовий облік можна будь-коли. Ті, хто зобов'язаний зробити це обов'язково, обмежені тимчасовими рамками – до 31 грудня.
З наступного року ухилисток можуть оштрафувати. Йдеться про суми 850 грн за перше порушення, 1700 грн – за повторне. Підприємства, які прийняли на роботу, також буде покарано – 5500 грн за перше порушення та 8500 грн – за повторне.
Військовий облік ще означає мобілізацію. Черговість призову залежатиме від потреб армії. Серед останніх будуть покликані українки, чоловіки яких воюють, а також ті, хто виховує дітей віком від 3 до 18 років, а також ті жінки, які доглядають хворих родичів.
Раніше повідомлялося, чи потрібно ставати на військовий облік українкам, які не працюють за фахом.