Мобілізація жінок та військовий облік – не одне й те саме. Українки, які працюють за спеціальностями, затвердженими Міноборони, мають подати свої документи до центрів комплектування. Стало відомо, що робити тим, хто не працює за фахом.
![Мобілізація жінок: чи потрібно українкам ставати на облік, якщо вони не працюють по спеціальності Мобілізація жінок: чи потрібно українкам ставати на облік, якщо вони не працюють по спеціальності - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2021/12/armyya-zhenshhyny5-768x431.jpg)
Мобілізація жінок стала одним із неприємних військових "сюрпризів". Більшість громадянок України були шоковані повідомленням про необхідність служити в армії. Проте страхи виявилися марними. На практиці мало хто справді поповнить лави ЗСУ.
Представник адвокатського об'єднання "PwC Legal" Артем Крикун-Труш нагадав, що військовий облік українців буде добровільним. Він пояснив, як вирішуватиметься питання щодо необхідності реєстрації. Наголошено, що співробітники центрів комплектування самостійно визначать, хто підлягає призову – ті, хто має відповідну спеціалізацію, або ті, хто реально працює за певними професіями.
"Дивитимуться, як і на спеціальність, так і на фактичне виконання роботи. Під час спілкування в центрі комплектування ти можеш пояснити, що є диплом юриста, проте все життя працювала айтішницею і хочеш служити саме на посаді, пов'язаній з ІТ. З іншого боку, якщо у тебе є диплом цієї професії, але немає жодних навичок та досвіду цієї роботи, то в принципі йти до центру комплектування особливого сенсу немає. Тим більше, що для жінок це добровільно і не передбачає відповідальності", - зазначив експерт.
Популярні зараз
Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною
Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям
Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах
Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України
Юрист підкреслив, що стати на військовий облік мають громадянки України 18-60 років. У них не повинно бути проблем із здоров'ям.
Крикун-Труш уточнив, що теоретично жінок за неявку до військкоматів мають штрафувати чи притягувати до кримінальної відповідальності. Однак у Міноборони вказали, що жінки не є військовозобов'язаними, доки не стануть на облік. Тому їх неможливо карати за порушення обов'язків військовозобов'язаних.
"Не встановлювати відповідальності для жінок - це дуже правильний крок. Не змушувати, не карати. Ті жінки, які мають необхідну професію, мотивацію і бажання служити у ЗСУ, зроблять це самі і не чекатимуть 1 жовтня", - пояснив адвокат.
За словами аналітика, на облік можна стати вже зараз. Наказ не має дедлайну.
Крикун-Труш повідомив, що військовозобов'язаних жінок можуть мобілізувати, але поки що такої необхідності немає. Вони не зможуть перетнути кордон України, мають з'явитися до центру комплектування на вимогу, а також пройти підготовку та навчання.
Нагадаємо, які категорії жінок точно отримають відстрочку від призову до армії – їм мобілізація не загрожує.