Мобілізація жінок: чи потрібно українкам ставати на облік, якщо вони не працюють по спеціальності

Автор: Леся Ловіцька

Мобілізація жінок та військовий облік – не одне й те саме. Українки, які працюють за спеціальностями, затвердженими Міноборони, мають подати свої документи до центрів комплектування. Стало відомо, що робити тим, хто не працює за фахом.

Мобілізація жінок: чи потрібно українкам ставати на облік, якщо вони не працюють по спеціальності - today.ua

Мобілізація жінок стала одним із неприємних військових "сюрпризів". Більшість громадянок України були шоковані повідомленням про необхідність служити в армії. Проте страхи виявилися марними. На практиці мало хто справді поповнить лави ЗСУ.

Представник адвокатського об'єднання "PwC Legal" Артем Крикун-Труш нагадав, що військовий облік українців буде добровільним. Він пояснив, як вирішуватиметься питання щодо необхідності реєстрації. Наголошено, що співробітники центрів комплектування самостійно визначать, хто підлягає призову – ті, хто має відповідну спеціалізацію, або ті, хто реально працює за певними професіями.

"Дивитимуться, як і на спеціальність, так і на фактичне виконання роботи. Під час спілкування в центрі комплектування ти можеш пояснити, що є диплом юриста, проте все життя працювала айтішницею і хочеш служити саме на посаді, пов'язаній з ІТ. З іншого боку, якщо у тебе є диплом цієї професії, але немає жодних навичок та досвіду цієї роботи, то в принципі йти до центру комплектування особливого сенсу немає. Тим більше, що для жінок це добровільно і не передбачає відповідальності", - зазначив експерт.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

Юрист підкреслив, що стати на військовий облік мають громадянки України 18-60 років. У них не повинно бути проблем із здоров'ям.

Крикун-Труш уточнив, що теоретично жінок за неявку до військкоматів мають штрафувати чи притягувати до кримінальної відповідальності. Однак у Міноборони вказали, що жінки не є військовозобов'язаними, доки не стануть на облік. Тому їх неможливо карати за порушення обов'язків військовозобов'язаних.

"Не встановлювати відповідальності для жінок - це дуже правильний крок. Не змушувати, не карати. Ті жінки, які мають необхідну професію, мотивацію і бажання служити у ЗСУ, зроблять це самі і не чекатимуть 1 жовтня", - пояснив адвокат.

Мобілізація жінок: чи потрібно українкам ставати на облік, якщо вони не працюють по спеціальності За словами аналітика, на облік можна стати вже зараз. Наказ не має дедлайну.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крикун-Труш повідомив, що військовозобов'язаних жінок можуть мобілізувати, але поки що такої необхідності немає. Вони не зможуть перетнути кордон України, мають з'явитися до центру комплектування на вимогу, а також пройти підготовку та навчання.

Нагадаємо, які категорії жінок точно отримають відстрочку від призову до армії – їм мобілізація не загрожує.