Мобілізація жінок має на увазі службу українок віком 18-60 років. Вони мають прийти та стати на військовий облік з 1 жовтня за наявності навичок чи професії, затвердженої за списком. Стало відомо, як чинити вагітним жінкам і тим українкам, які мають маленьких дітей.
Мобілізація жінок принаймні поки що, в Україні добровільна. Вони повинні самостійно звернутися до військкомату за місцем реєстрації або фактичного перебування. Українки після відвідин територіального центру комплектування мають пройти медкомісію – ВЛК. Йдеться про огляди терапевта, хірурга, психіатра, невропатолога, отоларинголога, офтальмолога, гінеколога та стоматолога. Лікарі – лише ті, що працюють у державній поліклініці.
Жінки повинні здати аналізи сечі та крові, зробити флюорографію чи рентген, а також електрокардіограму. Обстеження спеціалістів безкоштовні. ВЛК видасть висновок про придатність, обмежену придатність або непридатність до військової служби.
Стати на військовий облік можна будь-коли. Ті, хто зобов'язаний зробити це обов'язково, обмежені тимчасовими рамками – до 31 грудня.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
З наступного року ухилисток можуть оштрафувати. Йдеться про суми 850 грн за перше порушення, 1700 грн – за повторне. Підприємства, які прийняли на роботу, також буде покарано – 5500 грн за перше порушення та 8500 грн – за повторне.
Вагітні, а також матері з дітьми до трьох років також мають стати на облік. Однак, вони звільняються від мобілізації.
Військовий облік ще означає мобілізацію. Черговість призову залежатиме від потреб армії. Серед останніх будуть покликані українки, чоловіки яких воюють, а також ті, хто виховує дітей віком від 3 до 18 років, а також ті жінки, які доглядають хворих родичів.
Раніше повідомлялося, чи потрібно ставати на військовий облік українкам, які не працюють за фахом.