Мобілізація жінок перенесена: що сталося, та коли українки повинні ставати на військовий облік

Автор: Леся Ловіцька

Мобілізація жінок в Україні перенесена. Українки можуть ставати на облік не 1 жовтня, як передбачалося раніше, а з нового, 2023 року. Стало відомо, із чим пов'язані зміни.

Мобілізація жінок перенесена: що сталося, та коли українки повинні ставати на військовий облік  - today.ua

Мобілізація жінок залишається одним із найгостріших питань, які цікавлять суспільство в умовах повномасштабної війни з Росією. Військовий експерт Олег Жданов повідомив про зміни щодо військово-облікових спеціальностей для жінок.

Наразі створюється реєстр військовозобов'язаних жінок. Зараз, як і до війни, українки здобувають бойові спеціальності – так само, як і чоловіки. Гендерне право вирівняли, наголосив експерт. Жінки можуть на добровільно підписати контракт та отримувати будь-які військові спеціальності, якщо дозволяють їх фізичні можливості.

"Механіком-водієм жінка може бути. А от заряджаючим, я, наприклад, дуже сумніваюся, це важка фізична робота", - пояснив експерт.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

Жданов нагадав, що жінки навчаються у військових училищах та служать. Аналітик пояснив, чому військовий облік та мобілізація жінок не розпочнуться 1 жовтня, як очікувалося раніше.

"Його створення переносять з 1 жовтня на 1 січня у зв'язку з необхідністю поправок у законі. Зменшено кількість військово-облікових спеціальностей для жінок, була пропозиція зробити їх на добровільній основі. Жінка може ставати на облік, може не ставати. Звичайно, це має давати якісь привілеї та мотивацію для того, щоб жінки ставали на облік", - зазначив Олег Жданов.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Мобілізація жінок перенесена: що сталося, та коли українки повинні ставати на військовий облік Нагадаємо, Міноборони України оприлюднило наказ про воєнний облік жінок. Ті, хто має профільні спеціальності та/або професії, мали прийти з документами до територіального центру комплектування та стати на облік.

Раніше повідомлялося про ще один нюанс, який передбачає мобілізація жінок. Стало відомо, чи потрібно українкам приходити до військкомату, якщо вони працюють не за фахом.