Мобілізація жінок: де будуть служити українки під час війни

У країні продовжується загальна мобілізація. З 1 жовтня на військовий облік мають стати жінки, пов'язані із 14 військово-обліковими спеціальностями. Вони вказані у відповідному списку. Стало відомо, де будуть служити українки.

Мобілізація жінок: де будуть служити українки під час війни  - today.ua

Представник юридичної фірми "Міллер" Андрій Новак повідомив, що жінки у мирний час можуть служити в армії лише за контрактом чи добровільно. Проте мобілізація у воєнний період передбачає призов українок до армії на роботи із забезпечення оборони чи в лавах ЗСУ. При цьому експерт нагадав, що взяття на військовий облік та мобілізація – не одне й те саме.

За словами заступника міністра оборони Ганни Маляр, з 2014 року жодна громадянка України не було мобілізована примусово. В Україні немає гострої потреби у призові жінок на військову службу.

Новак уточнив, що більшість професій із переліку – штабні та тилові. Військовозобов'язану жінку, найімовірніше, не відправлять на фронт.

"Медсестер та лікарів могли б відправити на фронтові ділянки для надання медичної допомоги. Все інше – це більше штабні та тилові роботи. Та сама ветеринарна медицина – це більше для собак-піротехніків, які шукають міни та інші вибухонебезпечні предмети", – пояснив правозахисник.

Мобілізація жінок: де будуть служити українки під час війни Фахівець назвав малоймовірним, що жінок масово піддаватимуть на блокпостах і що вони отримуватимуть повістки у військкомат. Це пов'язано з неможливістю перевірити, хто з них має стати на військовий облік.

Поліцейські можуть зупинити українку та поцікавитися, чи вона військовозобов'язана. Однак для встрановення даних треба мати при собі документи про освіту та трудову книжку, що складно реалізувати на практиці.

"Тут більше запитань, ніж відповідей", – підсумував Новак.

Нагадаємо, у якому випадку під час мобілізації на облік можуть стати студентки.