Мобілізація жінок: коли студентки можуть стати на військовий облік

В Україні проводиться загальна мобілізація. З 1 жовтня жінки, які мають певні спеціальності, мають стати на військовий облік, який далеко не завжди означає призов до армії. Стало відомо, які правила діють щодо студенток.

Мобілізація жінок: коли студентки можуть стати на військовий облік  - today.ua

Міністерство оборони минулого жовтня видало наказ, за яким жінки з певними професіями повинні прийти у військкомат і стати на облік. Адвокат юридичної фірми "Міллер" Андрій Новак розповів, як мобілізація може торкнутися студенток. Він наголосив, що на період навчання у вишах в українок є відстрочка.

"Поки студентка не має диплома, вона не має спеціалізації та професії. Відповідно, вона не може підпадати під цей перелік. Але якщо студентка хоче, вона може взяти довідку із університету про її спеціалізацію та стати на облік за власним бажанням", - зазначив експерт .

Новак нагадав, що українські жінки, як і чоловіки, мають пройти медкомісію. Однак мобілізація можлива тільки добровільна і лише в тому випадку, якщо стан здоров'я дозволяє стати на захист батьківщини.

На даний момент у Наказі Міноборони немає даних про те, чи потрібно ставати на облік, якщо українець ще навчається та не отримав диплом, але при цьому вже працює за фахом із представленого списку.

У військкомат потрібно подати документ про освіту, який підтвердить спеціалізацію. Також потрібно взяти із собою трудову книжку, щоб вказати досвід роботи.

Навчальні заклади, які готують жінок за спеціальностями, спорідненими з військово-обліковими, мають за три місяці до випуску подавати відповідні списки до ТЦКСП. Вони долучаються до окремої справи та зберігаються у ТЦКСП протягом 30 років.

Мобілізація жінок: коли студентки можуть стати на військовий облік Андрій Новак вважає, що при постановці на облік враховуватиметься як диплом про освіту, так і трудову діяльність. Є підстави вважати, що кожен випадок розглядатиметься індивідуально.

"Якщо людина має відповідний диплом, але вона ніколи не працювала за цією спеціальністю, вона мала стати на військовий облік. І навпаки – якщо жінка працює за цією спеціальністю, але не має вищої освіти. Але в законі чітко про це не написано" , - Вказав адвокат.

Поки що залишається невідомим, чи мають ставати на військовий облік жінки-ФОП.

Раніше повідомлялося, скільки українок отримають повістки у військкомат і не зможуть залишити Україну.

ДЖЕРЕЛОlife.pravda.com.ua