Закордонні дипломатичні відомства України зобов'язали повідомляти нашим військовозобов'язаним громадянам за кордоном про початок нового призову та сприяти їхньому поверненню додому під час мобілізації. Багато хто вирішив, що консульства та посольства будуть вираховувати українців призовного віку.
Старший юрист БФ "Право на захист" Олександр Трегуб прокоментував ситуацію. Він зазначив, що повернення українців з-за кордону ніде не прописано. На даний момент немає нормативного акта, в якому було б деталізовано таку процедуру. Чоловіків призовного віку не можуть видворяти з країн без рішення суду, яке набрало чинності.
Українців можуть екстрадувати із країни, щоб повернути на батьківщину, якщо вони розшукуються для притягнення до кримінальної відповідальності або для виконання вироку.
Підставою для екстрадиції можуть стати Конвенція СНД про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, Європейська конвенція про видачу правопорушників, двосторонні договори України про видачу правопорушників та про правову допомогу, що містять положення про видачу.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Наголошено, що українські дипвідомства за кордоном мають проводити військовий облік військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Але йдеться лише про тих чоловіків, які перебувають на тимчасовому консульському обліку. На нього можна стати лише добровільно.
Нагадаємо, що попередньо військовий стан та мобілізація в країні продовжуватимуться в Україні до 19 лютого. За законом, повістки військовозобов'язаним громадянам можуть видавати практично будь-де. Їх мають вручати представники військкоматів, проте на практиці документи розносять по квартирах навіть працівники ЖЕКів – двірники.
Раніше повідомлялося, що роботодавців в Україні зобов'язали вручати співробітникам повістки у військкомати.