“Двірники роздають повістки“: в Україні масово викликають чоловіків у військкомати

В українських містах посилили мобілізаційні заходи – чоловіків масово викликають до військкоматів. У Києві, Львові та Одесі повістки видають на вулицях, а також залишають на дверях квартир.

“Двірники роздають повістки“: в Україні масово викликають чоловіків у військкомати - today.ua

У соціальних мережах з'явилося відео, на якому люди у військовій формі прикріплюють на вхідні двері квартири повістку, потім фотографують її та йдуть. Адвокат Олександр Заруцький прокоментував такі дії військовослужбовців. Він підкреслив, що громадяни повинні знати про свої права та обов'язки.

"Повістка повинен бути вручений в руки особі, до якої він відноситься. Просто прикріпити повістку на двері і вважати, що особа її отримала, це не законно. Повістку повинні вручити в руки, а вдавати, що її вручили, прикріпивши на двері, є не дуже коректним рішенням", - наголосив юрист.

Правозахисник Едуард Багіров наголосив, що українці мають поставити підпис про отримання повістки. Інакше вони можуть не приходити у військкомат – і покарання за це не передбачено.

"Те, що вони сфотографували повістку на дверях квартири, теж не має значення. Вони могли її прикріпити будь-де. Військові мали дочекатися людини і вручити повістку в руки і отримати підпис про вручення. А прикріплення на двері - це відхилення від правил вручення повісток", - пояснив Багіров.

Інтернет-користувачі також обговорюють відео, в якому видно, як працівники керуючої компанії Дніпровського району - жінки в комунальній уніформі - приносять повістки мешканцям.

В управляючій компанії з обслуговування житлового фонду Дніпровського району підтвердили інформацію.

"Так, наші двірники розносять повістки", - зазначили там.

Едуард Багіров заявив, що це є незаконно. Він пояснив, що двірники мають виконувати свою роботу, а не замінювати співробітників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

"У комунальних працівників немає таких повноважень на законодавчому рівні. Якщо люди отримають повістки від співробітників ЖЕКу або консьєржа, то вони не можуть бути притягнуті до відповідальності, якщо не з'являться у військкоматі", - цитує Багірова ТСН.

“Двірники роздають повістки“: в Україні масово викликають чоловіків у військкомати

Повістки роздають і у Львові – на блокпостах, на виїздах та в'їздах до міста, і просто перехожим на вулиці – у місцях масового скупчення людей. Зокрема - біля крупних супермаркетів, на ринках, біля вокзалів, на зупинках, у супермаркетах, на автозаправках та у маршрутках. Повістки розносять і по будинках.

"Поштові скриньки майже всі забиті повістками! Написано: "Попередження про неявку", і що будуть передавати в поліцію! Адресні, виписані з прізвищем", - повідомили львів'яни у соцмережах.

В Одесі військовослужбовці силою затримали та відвезли чоловіка, який відмовився брати повістку.

Нагадаємо, що офіційного повідомлення про посилення мобілізації в Україні поки не було.

Раніше повідомлялося, що у Києві на під'їздах житлових будинків з'явилися паперові оголошення про мобілізацію.

ДЖЕРЕЛОТСН