Курс долара в Україні зміниться, коли банки відкриють торги: до чого готуватися українцям

Національний банк України зафіксував у країні курс іноземних валют. Однак у найближчому майбутньому дане рішення щодо примусового стримування курсу долара викличе інфляційний стрибок у країні.

Курс долара в Україні зміниться, коли банки відкриють торги: до чого готуватися українцям - today.ua

Щойно Нацбанк відмінить обмеження, і українські банки відкриють торги на валютному ринку, громадяни, які залишилися жити в Україні, відчують різке зниження курсу гривні. За прогнозами аналітиків, курс долара США в Україні після початку торгів стрімко зросте.

"Якщо торги по долару в Україні відкриють, то гривня продемонструє різке падіння. А це позначиться сильним інфляційним тиском на громадян, що залишилися в країні. Відповідно, поки що ми не чекаємо різких змін ситуації на валютному ринку", - пояснив аналітик компанії "Центр біржових технологій" (ЦПТ) Максим Орищак.

Курс долара в Україні зміниться, коли банки відкриють торги: до чого готуватися українцям Зазначимо, що після початку повномасштабної війни в Україні 24 лютого 2022 року НБУ зафіксував курс долара США на рівні 29,25 гривень за долар США. На готівковому ринку курс долара у банках становить 31 та 32,17 гривень за долар (купівля/продаж).

Нагадаємо, раніше у НБУ розповіли, коли перестануть стримувати курс долара США в Україні. Термін дії фіксованого курсу американської валюти обмежений.