У Нацбанку розповіли, коли перестануть стримувати фіксований курс долара

Нацбанк не зможе довго стримувати курс долара на рівні 29,25 грн/доллар і планує за першої ж можливості повернутися до політики плаваючого курсу. Це можливо за умови запуску вітчизняної економіки та відновлення імпорту та експорту.

У Нацбанку розповіли, коли перестануть стримувати фіксований курс долара - today.ua

Новий план НБУ передбачає, що валютні обмеження будуть поступово послаблюватися на фоні наповнення внутрішнього ринку іноземною валютою. Коли відбудеться істотне збільшення обсягів валюти, то гривню відпустять у вільне плавання.

Налагодження виробництва в Україні збільшить обсяги експорту, з якого країна отримуватиме стабільний валютний прибуток.

Окрім поступового зняття валютних обмежень Нацбанк також має намір знову впровадити практику застосування ключової ставки. Такий крок допоможе знизити інфляцію, що за півтора місяці війни сягнула 13%.

Нагадаємо, НБУ встановив фіксований курс гривні одразу після початку повномасштабного вторгнення російських військ до України 24 лютого та ввів ліміти на зняття та переведення коштів.

Наразі фінансові експерти заявляють, що курс долара формуватиметься під впливом таких основних факторів:

  • дохід від експорту послуг IT-галузі;
  • дохід з інших експортних галузей;
  • грошові перекази українців, які працюють за кордоном;
  • імпорт енергоресурсів.

Перші три фактори сприятимуть насиченню валютного ринку та, природно, зниженню курсу долара. Четвертий – працюватиме на його підвищення. Таким чином, великого знецінення гривні не варто чекати. Якщо військова ситуація дозволить НБУ повернутися до плаваючого валютного курсу, то гривня впаде максимум до рівня 33 грн за долар.

Нагадаємо, як працюватимуть банки в Україні на період великодніх свят.

ДЖЕРЕЛОgsminfo.com.ua