Компенсації за зруйноване житло: в Україні запустили програму виплати грошової допомоги

Автор: Леся Ловіцька

В Україні запустили програму виплати грошової допомоги – компенсації за зруйноване житло. Вона дозволить надати фінансову підтримку громадянам, чиї будинки чи квартири було пошкоджено в результаті бойових дій.

Компенсації за зруйноване житло: в Україні запустили програму виплати грошової допомоги - today.ua

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що проект запрацював у тестовому режимі. Зазначено, що люди не отримуватимуть готівку – кошти нараховуватимуть на рахунки в банках. Виплату можна буде спрямувати на ремонт житла, яке постраждало від обстрілу російських окупантів.

За словами глави уряду, сервіс почне працювати на державній платформі "Дія" з 10 травня. Його тестуватимуть Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Мінцифри.

Розмір компенсації визначатиме спеціальна комісія. Гроші виділятимуть із держбюджету, а також кредитори та міжнародні донори. У перспективі також використовуватимуться кошти із загальної суми репарацій від Росії.

Популярні зараз

Агресор найближчими днями піде на штурм двох міст: кому треба якнайшвидше покинути свої домівки

Обмежено придатні чоловіки можуть стати необмежено придатними: у Міноборони роз'яснили, що їм слід зробити під час мобілізації

Українцям розповіли, на яку пенсію можна розраховувати громадянам, що отримують понад 33 тисячі зарплати

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

"Починаємо тестування програми "єВідновлення", за яким люди отримуватимуть кошти на ремонт своїх будинків. Тестуємо, щоб у майбутньому уникнути помилок та непорозумінь", - написав Шмигаль.

Хто і як може отримати компенсацію за зруйноване житло

Допомога передбачена понад 160 тисяч домогосподарств. Йдеться про власників пошкоджених будинків, квартир та кімнат у гуртожитках. Пріоритетними категоріями громадян будуть:

  • члени сімей загиблих військових;
  • мобілізовані, учасники бойових дій та ветерани війни;
  • люди з інвалідністю І та ІІ групи;
  • люди з інвалідністю внаслідок війни;
  • опікуни, піклувальники, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • прийомні батьки, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу та патронатні вихователі;
  • багатодітні сім'ї.

Щоб отримати компенсацію, потрібно зафіксувати дані про пошкодження майна (додаток або на порталі "Дія", через нотаріуса чи ЦПАП. Також потрібно відкрити спецрахунок "єВідновлення" у банку-учаснику програми та подати заяву на виплату компенсації до "Діє".

Компенсації за зруйноване житло: в Україні запустили програму виплати грошової допомоги

Комісія розглядатиме заяву, проведе огляд пошкодженого майна, внесе інформацію про нього до реєстру та визначить вартість відновлювальних робіт. Рішення ухвалять протягом 30 днів з моменту подання заяви.

Компенсації за зруйноване житло: в Україні запустили програму виплати грошової допомоги

Гроші можна буде використовувати протягом 12 місяців з моменту їх нарахування – виключно на відновлення житла купівлю вікон, дверей, покрівлі чи будівельних матеріалів, а також сплату послуг підрядників.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українці матимуть змогу отримати перші компенсації громадяни вже у травні.

Нагадаємо, що в Україні з'явилися найдешевші будинки: житло можна купити за 15 тисяч гривень.