Організувати ефективну економію електрики в своєму будинку дуже просто, достатньо взяти під контроль енергоспоживання побутових приладів. Для початку потрібно дізнатися, скільки енергоресурсу споживають лампочки і побутова техніка, щоб мати можливість знизити витрати.
В окремий зошит запишіть всі споживачі електричного струму, які є у вашому будинку, включаючи лампочки. Тепер навпроти кожного рядка вкажіть середньомісячні енерговитрати.
Наприклад, одна лампа розжарювання, за умови вмикання на 3 години на добу, споживає в місяць приблизно 9 кВт-год. Ось і порахуйте, скільки годин протягом місяця горять ваші лампочки і у скільки це вам обходиться. На щастя, на сьогоднішній день є можливість придбати довговічні LED-лампи, які знизять ваші витрати на освітлення житла разів у десять.
Холодильник - за місяць «накрутить» в середньому 31 кВт-год.
Телевізор - рівень його споживання приблизно такий же, як у однієї лампи розжарювання. В місяць цей прилад додає до загальних показників в середньому 9 кВт-год.
Якщо ви працюєте вдома за комп'ютером по 8 годин на добу, то ноутбук «накрутить» в місяць близько 25-26 кВт-годину, а стаціонарний комп'ютер значно більше.
Пральні машини, якщо прати по три години на тиждень, то місячний обсяг зросте на 8 кВт-год.
На сайті YASNO можна знайти зручний калькулятор, який дозволяє внести весь перелік електроприладів, вказати приблизну кількість годин їх роботи і дізнатися, до яких витрат це призводить.
Прорахувавши витрати, можна вибудувати ефективну систему економії. Наприклад, замінити лампи розжарювання сучасними аналогами, почати кип'ятити воду для чаю на газовій плиті або менше дивитися телевізор, грати в комп'ютерні ігри, а більше проводити час на свіжому повітрі. Заощадити на пранні можна, запускаючи пральну машину тоді, коли бак буде повністю заповнений.
Нагадаємо, раніше українцям розповіли, як будуть відключати подачу електроенергії тим, хто накопичив великі заборгованості і відмовляється оплачувати квитанції.