Борги за електроенергію: стало відомо, як будуть відключати електрику тим, хто не платить

Постачальники електрики мають право відключити її споживачам, в яких є борг за електроенергію. При цьому закон передбачає алгоритм дій, який вони не можуть порушити. Зокрема, відключення можливе не раніше, ніж через 5 днів після того, як боржника про нього попередили.

Борги за електроенергію: стало відомо, як будуть відключати електрику тим, хто не платить - today.ua

Які правила діють при відключенні електропостачання у споживачів, що мають борг за електроенергію

  • Попередження має бути оформлено письмово. У цьому повідомленні повинна бути вказана сума боргу, період, за який він утворився, а також дата і час, коли припинять подачу електроенергії.
  • Крім того, в повідомленні мають бути чітко вказані прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка склала попередження про відключення.
  • Датою отримання попередження, від якої ведеться п'ятиденний відлік, вважається дата отримання повідомлення боржником із його підписом. Якщо це не фізична особа, а фірма, то такою датою є день реєстрації вхідної кореспонденції. Якщо повідомлення прийшло на поштове відділення, а вже звідти його доставили боржнику, то датою отримання вважається третій календарний день з того дня, як повідомлення було отримано поштовим відділенням, в якому обслуговується боржник.

Борги за електроенергію: стало відомо, як будуть відключати електрику тим, хто не платить

  • Якщо споживач поверне заборгованість протягом відведених йому п'яти днів, то електрику можуть не відключити. Але при цьому він повинен підтвердити постачальнику, що погасив свій борг за електроенергію.
  • Якщо у споживача не вистачає грошей на те, щоб погасити борг за електроенергію, постачальник має право стягнути з нього в рахунок оплати боргу його рухоме майно. Правда, на це має бути дозвіл суду.
  • Якщо вартості рухомого майна також не вистачає, щоб погасити борг за електроенергію, то в такому випадку можуть відібрати нерухомість.

Але! Є один нюанс, який діє в період карантину. Під час карантину відключати електропостачання боржникам заборонено. Крім того, в цей період не нараховується пеня за несвоєчасну сплату.

Нагадаємо, імовірно з 1 липня в Україні буде новий, більш високий тариф на електроенергію. Він буде більш ніж удвічі перевищувати нинішній. При цьому такий, підвищений, тариф буде застосовуватися лише до оплати тієї електроенергії, яка перевищить встановлений ліміт. З лімітом влада поки не визначилася.

ДЖЕРЕЛОfbc
Кейт Міддлтон і принц Вільям вперше вийшли у світ після смерті дідуся
Кейт Міддлтон і принц Вільям вшанували пам'ять покійного герцога Единбурзького своїм виходом у світ. Дружина спадкоємця престолу одягла дуже доречне в...
Українців попередили про нову схему обману на OLX: телефонують з в'язниці і відправляють липові чеки
На популярній в Україні платформі онлайн-продажів OLX стала поширюватись нова шахрайська схема. Продавців розводять на липові чеки з iBox, які насправ...
Податок на біткоїн: українці мають віддати державі майже п'яту частину від продажу криптовалюти
Попри те, що в Україні досі офіційно не визначено статус біткоїна та інших цифрових валют, при продажу криптовалюти фізичні особи мають сплачувати под...
Джамала в купальнику з декольте до пупка показала спекотні фото з Єгипту
Джамала похвалилася своєю стрункою фігурою в дуже екстравагантному купальнику. Артистка, яка позбулася 10 кілограмів, набраних за дві вагітності, відч...
Рулет з маком на Великдень: покроковий рецепт святкової випічки
Крім пасок до великоднього столу готують безліч смачних і різноманітних страв, включаючи випічку. Спечіть ніжний і пухкий рулет з маком на Великдень, ...