Електроенергія в Україні подорожчає вдвічі: кому підвищать тарифи з 1 січня

Автор: Леся Ловіцька

В Укренерго запропонували підняти тариф на передачу електроенергії з 346 до 636 грн за МВт-год. Українці одразу відчують це, коли побачать ціни на товари у магазинах. У компанії запропонували переглянути вартість послуги з 1 січня 2023 року. Таким чином, світло для бізнесу може подорожчати більш ніж вдвічі.

Електроенергія в Україні подорожчає вдвічі: кому підвищать тарифи з 1 січня  - today.ua

При цьому тариф на послуги з диспетчерського управління може підвищитись до 207,63 грн за МВт-год. Показники розрахували з курсом долара, який запланували у держбюджеті – 42,2 грн, а також з урахуванням інфляційних даних у звіті Нацбанку.

В Укренерго пояснили підвищення тарифів руйнуванням енергетичної інфраструктури України внаслідок масованих ракетних обстрілів з боку російських окупантів. Через них збільшились витрати на роботи енергетиків. Також подорожчали паливо, сировина та матеріали, зросли зарплати працівників. Наступного року витрати на оплату праці збільшать на 23,8% або на 755 127 грн.

Глава Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь заявив, що Україна за таких умов може втратити національне виробництво. Він вважає, що такий поворот подій завдасть нищівного удару по підприємцям. Експерт наголосив, що такі зміни у нинішніх умовах життя будуть катастрофічними.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

"Це рішення викликало багато питань навіть у мирний час, а під час війни – це просто неприпустимо. Якщо ми хочемо зберегти національне підприємництво, якщо ми хочемо зберегти національний бізнес – це робити категорично не можна", – пояснив Соболь.

Проте голова "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що електроенергія для бізнесу взагалі не подорожчає. Він зазначив, що тарифи не переглянуть, але підвищення на транспортування електрики магістральними мережами буде мінімальним – на 1,3-1,5%. Наразі більшість українських підприємств платить близько 5-6 грн за кіловат-годину.

Електроенергія в Україні подорожчає вдвічі: кому підвищать тарифи з 1 січня

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що для побутових споживачів тарифи на електроенергію до кінця опалювального сезону не зміняться. Відповідне рішення ухвалив Кабмін. Українці платять по 1,44 грн за кіловат-годину при споживанні до 250 за кіловат-годин на місяць, та 1,68 грн за кіловат-годину при споживанні понад 250.

Раніше повідомлялося, що українці платять за електроенергію, отриману від генератора.