Дорожче в 11 разів: українцям повідомили, скільки коштує електроенергія від генератора

Автор: Леся Ловіцька

Українці масово закуповують генератори для бізнесу, а також приватних будинків, де їх можна встановити. Однак електроенергія, отримана за допомогою цих пристроїв, коштує в 11 разів дорожче. Тому використання приладів можливе лише в екстрених випадках.

Дорожче в 11 разів: українцям повідомили, скільки коштує електроенергія від генератора - today.ua

Голова Центру досліджень енергетики Олександр Харченко зробив висновок, що не можна забезпечити стабільність енергосистеми генераторами на постійній основі. Він нагадав, що використання мобільних пристроїв – дороге задоволення.

"Вартість кіловат-години із генератора точно більше 20 грн. І я знаю багатьох людей, які мають генератор, але вмикають його тільки, щоб зарядитися, і потім вимикають. Вони не можуть собі дозволити постійно використовувати генератор, коли немає електрики", - пояснив експерт.

Побутові споживачі платять за електроенергію за 1,68 грн/кВт-год. Це приблизно в 11 разів дешевше порівняно з тією, яку дають генератори. Комерційні структури оплачують за світло більше – понад 5 грн/кВт-год), але навіть ці тарифи не можна порівняти з витратами на генерацію електрики із дизеля чи бензину.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

Дорожче в 11 разів: українцям повідомили, скільки коштує електроенергія від генератора

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Деякі генератори нездатні постійно виробляти електроенергію. Їх потрібно вмикати лише в екстреній ситуації. Олександр Харченко нагадав, що пристрої відрізняються за характеристиками. Однак у будь-якому випадку, це рішення у складний момент для виживання в кризових умовах, а не для постійного життя.

Нагадаємо, що в Україні з'явився новий бізнес на генераторах. Їх здають в оренду тим, хто не може купити прилади через високу вартість.