Today.ua

Економія на генераторі: українцям повідомили, чи можна встановити на прилад газобалонне обладнання

В Україні регулярно відключають електроенергію, тому місцеві жителі купують повербанки та генератори. Пристрої автоматичного забезпечення електроенергією бувають різної потужності. Однак для бізнесу та приватних будинків частіше вибирають прилади з бензиновим двигуном та потужністю до 5,5 кВт. Ці моделі за годину споживають від 0,5 до 1,7 л бензину. Стало відомо, чи можна встановити на прилад газобалонне обладнанням, щоб зекономити кошти.

Російські окупанти регулярно обстрілюють об'єкти критичної інфраструктури України, через що в системі виник дефіцит електроенергії. Влада вирішила обмежити споживання ресурсу, тому в усіх регіонах проводяться віялові відключення світла. Компанії та побутові споживачі закуповують генератори.

З'ясувалося, що на бензиновий генератор можна встановити ГБО. Це дозволить використати вже не один, а два види палива. Таким чином, можна заощадити: газ обійдеться дешевше, тому його часто вибирають і для легкових авто. Фахівці "АвтоЦентру" повідомили, що невеликі генератори потужністю 5-6 кВт мають одноциліндровий мотор та карбюраторну систему живлення. Їм підійде газобалонне обладнання першого покоління.

Роман Матвєєв із "Мотор-Газу", який має багаторічний досвід роботи з ГБО, назвав єдину проблему, яка може виникнути. Це повітряне охолодження. Оскільки потужність невелика, можна використовувати редуктор без підігріву, який призначений для мопедів з невеликою потужністю. Ця система може функціонувати за допомогою побутового пропанового балона на паровій фазі газу. Таким чином, щоб переобладнати генератор, знадобиться близько 12 тисяч гривень.

Нагадаємо, що електроенергія від генератора коштує приблизно в 11 разів дорожче, ніж звичайна від мережі. Названа сума, яка потрібна для години роботи приладу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ