До п'яти в одні руки: де та як українці зможуть отримати світлодіодні пристрої з 1 січня

Автор: Леся Ловіцька

Уряд України планує цієї зими замінити 50 мільйонів старих ламп розжарювання на економічніші LED-лампи. Люди будуть мати можливість безкоштовно отримати до п'яти світлодіодних ламп в одні руки. Про це на телемарафоні повідомила перший віце-прем'єр-міністр економіки Юлія Свириденко.

До п'яти в одні руки: де та як українці зможуть отримати світлодіодні пристрої з 1 січня  - today.ua

Зазначено, що ініціативу щодо заміни старих лам на LED-лампи, які споживають менше електроенергії, озвучили міжнародним партнерам. Євросоюз першим підтримав ідею та заявив про готовність профінансувати заміну мільйонів ламп для українців.

За словами чиновниці, повнолітні українці можуть відвідати відділення Укрпошти чи залишити заявку на порталі "Дія", а потім звернутися до національного оператора поштового зв'язку, щоб обміняти лампи розжарювання на світлодіодні.

Відзначено, що кожна людина може зробити свій внесок у поширення енергозберігаючих технологій, розпочавши зі свого будинку. Юлія Свириденко наголосила, що LED-лампи споживають у 7-8 разів менше електроенергії, ніж їхні попередниці.

Популярні зараз

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні

До п'яти в одні руки: де та як українці зможуть отримати світлодіодні пристрої з 1 січня

У Мінекономіки зазначили, що населення становить 40% структури споживання електрики. Заміна 50 мільйонів ламп розжарювання дозволить заощадити роботу одного реактора потужністю 1 ГВт.

Лампи планують замінити не лише побутовим споживачам, а й соціальним структурам, серед яких лікарні, школи, дитячі садки, ЦНАПИ та інші організації.

До п'яти в одні руки: де та як українці зможуть отримати світлодіодні пристрої з 1 січня

Нагадаємо, що найбільш ненажерливими електроприладами є бойлери, телевізори, пральні машини, освітлювальні прилади, пристрої для приготування їжі – мультиварки та чайники, морозильники та холодильники, а також посудомийні машини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кількість електроенергії, яку споживає той чи інший прилад, залежить не тільки від класу його енергоефективності, а й від розміру – крупна техніка використовує більше електрики, ніж дрібна.

Раніше повідомлялося, скільки грошей можна заощадити, якщо обміняти звичайні лампи розжарювання на світлодіодні.

Головне