Світлодіодні лампочки: стало відомо, скільки грошей можна заощадити, замінивши лампочки розжарювання

Автор: Марченко Любов

Економія енергоресурсів була актуальною завжди. А в умовах енергетичної кризи така проблема стала для українського суспільства, як ніколи, гострою. Світлодіодні лампочки здатні суттєво знизити як енергоспоживання, так і рахунки українців за світло. Експерти розповіли, скільки грошей можна заощадити при заміні лампочок розжарювання.

Світлодіодні лампочки: стало відомо, скільки грошей можна заощадити, замінивши лампочки розжарювання - today.ua

Про доцільність заміни всіх ламп розжарювання на світлодіодні розповіло видання obozrevatel.

Глава Асоціації енергоаудиторів Вадим Литвин запевнив, що це простий та ефективний спосіб економії на вартості комунальних послуг, який доступний кожній родині. Наприклад, якщо в житлі використовується 5 ламп розжарювання по 5 годин щодоби, то за місяць ваш лічильник тільки за рахунок освітлення намотує 75 кВт*год. Світлодіодні лампи за аналогічних умов допоможуть заощадити до 66 кВт*год на місяць, а в грошовому еквіваленті економія становитиме 110 грн на місяць.

Президент Володимир Зеленський звернувся до світової спільноти з проханням сприяти Україні в економії електроенергії, надавши українцям 50 млн LED-ламп. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн у своєму Twitter опублікувала підрахунок економії електроенергії за таких умов. У повідомленні йдеться, що таким чином можна знизити щомісячне споживання електрики на 1 гігаВатт*годину. Стільки ж електроенергії генерує одна АЕС за цілий рік.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

"Ми всі уважно вислухали президента Зеленського, який звернувся до міжнародної спільноти щодо надання 50 мільйонів LED-ламп для українських будинків. Вони важливі, тому що вони на 88% енергоефективніші за старі лампочки. Це надзвичайне енергозбереження. 50 мільйонів LED-ламп, якщо їх встановлять, збережуть до 1 гігаВатт*години електроенергії, що дорівнює річному видобутку однієї АЕС", – повідомила глава Єврокомісії.

Світлодіодні лампочки: стало відомо, скільки грошей можна заощадити, замінивши лампочки розжарювання

Але для здійснення такої повсюдної заміни має бути вирішено деякі логістичні завдання. Адже лампочки мають бути надані всім, хто їх потребує. А це і приватний сектор, і багатоквартирні будинки, а також школи, лікарні та інші заклади.

Експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко вважає, що потреба в енергоефективних лампочках справді може становити 50 млн одиниць. За підрахунками експерта, тільки в Києві доведеться замінити близько 5 млн лампочок. Звичайно, для більш точних розрахунків слід провести опитування та дослідження.

"Ми говоримо не лише про українців, а й про місця загального користування. Вони якраз і висвітлюються лампами розжарювання. У нас із вами десь плюс-мінус 150-160 тис. багатоквартирних будинків. Близько 20 тис. пошкоджено чи знищено. І у цих 130 тис. будинків, що залишилися, потрібно встановлювати лед-лампи. У нас десь 520 тис. під'їздів. І помножимо на 5. Це буде 2 млн точок, де потрібно замінити лампи", – повідомляє Олег Попенко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До вирішення логістичних завдань, пов'язаних із повсюдною заміною лампочок, доведеться залучити ОСББ, керуючі компанії, місцеве самоврядування та органи місцевої влади.

Нагадаємо, для бізнесу та приватних будинків частіше обирають генератори з бензиновим двигуном та потужністю до 5,5 кВт. Ці моделі за годину споживають від 0,5 до 1,7 л бензину. Стало відомо, чи можна оснастити прилад газобалонним обладнанням, щоб заощадити.