Внутрішньо переміщені особи (ВПО) отримують в Україні щомісячні виплати: по 2000 грн. дорослі та по 3000 грн. – діти та особи з інвалідністю. У Мінреінтеграції назвали причини припинення виплат переселенцям.
Міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук розповіла про ситуацію із виплатами для ВПО. У держбюджеті закладено 77 мільярдів гривень для надання допомоги переселенцям. Суму треба збільшити на 22 мільярди гривень.
Чиновниця наголосила, що кошти очікуються від міжнародних партнерів, проте не можна розраховувати лише на їхню допомогу. Верещук наголосила, що потрібно шукати власні джерела фінансування та назвала як приклад боротьбу з гральним бізнесом.
"Це той резерв, який можна використати, - наголосила глава профільного відомства.
Ірина Верещук наголосила, що в Україні значно зменшилась кількість перевірок фактичної присутності ВПО у місцях тимчасового проживання. Люди часто були відсутні в будинках, однак вони і не повинні бути там у режимі 4/7.
У Мінреінтеграції назвали причини для припинення виплат ВПО
Міністр проаналізувала скарги та зробила висновки, відмовившись від тотальних перевірок. При цьому вона назвала фактори, які спричиняють скасування виплат про державу.
"У разі, якщо є підстави вважати, що людина поїхала за кордон. Тільки якщо ми точно знаємо, що людина повернулася на місце проживання, а отримує як ВПО. Якщо звертаються правоохоронні органи письмово або тергромада, яка зафіксувала переміщення... що не можна дурити", - зазначила Верещук.
При цьому після 4500 перевірок понад тисячу осіб втратили статус ВПО. Наголошено, що зараз Міністерство соціальної політики та соціальна служба працюють над тим, щоб перевірити українців, які перетнули кордон.
"Я вам приклад наведу. Евакуаційні поїзди. Кожному у поїзді видають дві і три тисячі. Готівкою, одразу. Хтось вдавав, що евакуюється, доїжджав до пункту призначення, брав кошти з дітьми і повертався, а потім знову їхав. Так не буде, ми це бачимо і не хочемо примусово це врегульовувати", - наголосила Ірина Верещук.