Мобілізація ВПО: хто може вручити повістку переселенцю, і як отримати відстрочку

Військовий стан та мобілізація в Україні продовжені до 20 травня. Повістки видають всім військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років. Внутрішньо переміщені особи підпадають під ті ж самі критерії мобілізації, що й інші громадяни.

Мобілізація ВПО: хто може вручити повістку переселенцю, і як отримати відстрочку - today.ua

Як вручають повістки переселенцям

Призовників з числа внутрішньо переміщених осіб стосуються загальні правила військового обліку. Після зміни місця проживання вони протягом тижня мають з'явитися до ТЦК за місцем нового проживання та стати на військовий облік. Відповідно перед тим, як залишити попереднє місце проживання, потрібно сповістити місцевий військкомат.

Реєстрація громадян, які прибули з тимчасово окупованих територій України, на персонально-первинний та персональний військовий облік здійснюється після взяття таких осіб на облік ВПО та на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Мобілізація ВПО: хто може вручити повістку переселенцю, і як отримати відстрочку

Для цього потрібні такі документи:

  • Заява;
  • Паспорт громадянина України;
  • Військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов'язаного;
  • Для осіб, звільнених у запас: обліково-послужна картка, припис військової частини;
  • Для звільнених за станом здоров'я або сімейних обставин – свідоцтво про хворобу та інші документи, що підтверджують законність дострокового звільнення;
  • Рішення військово-лікарських комісій щодо придатності за станом здоров'я для проходження військової служби у мирний або воєнний час (за наявності).

Навіть якщо будь-які документи під час переїзду було втрачено, це не звільняє призовника від неявки до військкомату. Неприбуття до ТЦК розцінюється як порушення закону. Тому необхідно звернутися до центру комплектування та надати ті дані, які є, та стати на облік.

Як мають видаватися повістки у військкомат

Взяття на облік не означає вручення повістки і тим більше негайну відправку на фронт.

За правилами мобілізації, повістки можуть видавати співробітники військкоматів як на вулицях, так і в інших громадських місцях. Головне, щоб вони мали відповідне розпорядження керівника ТЦК із зазначеними прізвищами осіб, яким вручаються повістки. Повістки без імені вважаються недійсними.

Громадянин, якому хочуть видати повістку, має право дізнатися, хто видає повістку, та перевірити посвідчення посадової особи.

Раніше повідомлялося, що в Україні деяким військовозобов'язаним скасують бронювання від служби.

ДЖЕРЕЛОnv.ua