Грошова допомога безробітним: українці зможуть отримати по 25 тисяч гривень

В Україні вирішили надавати додаткову грошову допомогу безробітним. Вони матимуть змогу отримати по 25 тисяч гривень. Про це повідомив голова уряду Денис Шмигаль.

Грошова допомога безробітним: українці зможуть отримати по 25 тисяч гривень - today.ua

Прем'єр-міністр України уточнив, що Кабмін надаватиме фінансову підтримку людям, які хочуть опанувати нову професію та почати працювати. Уряд затвердив документ, що розширює коло осіб, які мають право на кошти від держави.

Йдеться про спеціальний ваучер на суму 25 тисяч гривень. Їх можна витратити на навчання, підвищення кваліфікації та професійну перепідготовку.

"Ваучер надає Центр зайнятості, щоб люди могли опанувати нові навички та професію і знайти затребувану на ринку праці роботу", - пояснив Шмигаль.

Безробітні українці зможуть змінити сферу діяльності

Безробітні громадяни зможуть самостійно обрати навчальний заклад для здобуття нової професії та змінити місце проживання на період навчання. Зарахування студентів буде проводитись на підставі відповідного сертифікату.

Безробітні також зможуть навчатись безпосередньо на стажуванні чи індивідуально. Проводитиметься попередній відбір українців, які хочуть навчатися на робочому місці або за дуальною формою.

Нагадаємо, що держава гарантує допомогу з часткового безробіття. Українці можуть щомісяця одержувати по 3,35 тис. грн.

З червня 2022 року кількість непрацевлаштованих осіб почала знижуватися. За даними на початок березня, в Україні було зареєстровано 150 тисяч безробітних.

Грошова допомога безробітним: українці зможуть отримати по 25 тисяч гривень

Зміни у фінансуванні соціальних установ

Також стало відомо, що український уряд підтримав пілотний проект щодо зміни фінансування соціальних установ. Наразі на медичні установи не виділяють фіксовану суму. Фінанси нарахування йдуть за кількість послуг, які надають пацієнтам.

"У рамках пілотного проекту плануємо запровадити схожу модель для соціальних послуг у двох закладах Мінсоцполітики. Ми вже бачили, що така модель сприяє підвищенню якості послуг та ефективності використання бюджетних коштів. Тому її застосовуватимемо і розвиватимемо", - зазначив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що безробітним чоловікам в Україні вручають повістки та відправляють служити до ЗСУ.