В Україні стрімко зміцнюється національна валюта. Дефіциту доларів більше нема. Стало відомо, в якій валюті краще зберігати заощадження під час війни.
Співзасновник Центру економічного відновлення Андрій Длігач повідомив, що буде з курсом валют через нові зобов'язання України перед МВФ. На думку професора Київського національного університету імені Т. Шевченка, ситуація буде стабільною.
Зазначено, що більшість вимог МВФ збігаються з вимогами експертного середовища з антикорупції та фінансової системи. Питання в тому, що зміни мають бути миттєвими.
За словами доктора економічних наук, програма розширеного фінансування передбачає поступові зміни в українській економіці з валютним курсом та приватизацією. На курс долара меншою мірою впливає МВФ. Істотно впливає надходження грошей до золотовалютних українських резервів. Головне, що в Україні багато доларів та мало гривні.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Держава отримує міжнародну допомогу у доларах та євро. Фермери продають валюту, щоб закуповувати за гривні на внутрішньому ринку насіння, техніку, захист рослин та ін. Витрати несуть у гривнях, гривня потрібна громадянам та бізнесу, пояснив експерт.
У якій валюті краще зберігати заощадження українцям
Длігач висловив упевненість у тому, що курс долара не перевищить 42 грн. За позитивних сценаріїв він опуститься до 37-38 грн. До цього може призвести надходження фінансової підтримки від партнерів. Аналітик порадив українцям зберігати заощадження у національній валюті.
"Нам усім варто менше турбуватися про курс. Він, звичайно, важливий. Майте заощадження і у валюті, і в гривні. Не цурайтеся гривні. Гривня – міцна валюта, вона забезпечена і дає нам можливість тримати нашу економіку. Тому не бійтеся інвестувати у гривню, брати брати в кредити гривню. Все це дуже позитивно", – додав він.
Раніше стало відомо, за яких умов курс готівкового долара може зрівнятися з офіційним – знизитися до рівня 36,6 грн.