Долар по 36,6 грн: стало відомо, коли готівковий курс валюти зрівняється з офіційним

Автор: Леся Ловіцька

Весною готівковий курс долара в Україні став стрімко знижуватися і зараз не перевищує 38 грн. Офіційний курс зафіксовано Нацбанком на рівні 36,57 грн. Стало відомо, коли обидва курси можуть зрівнятися.

Долар по 36,6 грн: стало відомо, коли готівковий курс валюти зрівняється з офіційним  - today.ua

Колишній член Ради Нацбанку України Віталій Шапран повідомив, що поки банки завозили готівкову валюту з-за кордону, комісії з операцій та операційні ризики тиснули на дельту між готівковим та безготівковим курсом. Сьогодні ситуація на готівковому ринку стабілізувалася, і курс наблизився до офіційного.

Фінансист наголосив, що така ситуація прогнозувалася ще влітку 2022 року, але реалізувалася лише зараз.

На думку Шапрана, повномасштабна війна змінила правила гри на валютному ринку. Курс долара з плаваючого став фіксованим, а готівковий - "пішов у вільне плавання" і умовно став ринковим.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

Наголошено, що на збалансованість готівкового ринку впливають настрої українців, зокрема тих, які повертаються з-за кордону. Багатьом вдалося заробити та привезти валюту додому. Зменшення різниці між безготівковим та готівковим курсом означатиме відновлення економічних процесів. А збільшення дельти стане тривожним сигналом.

"Чи може курс підійти впритул до офіційного 36,6? Так, така ситуація може виникнути, проте в результаті таких прогнозів багато "але": від новин з фронту до настроїв щодо еміграції населення, за змістом заощаджень у гривнях і т.д." , – пояснив експерт.

Курс долара в Україні 13 квітня

За даними Мінфіну, у четвер курс долара на готівковому ринку не змінився у купівлі – 37,40 грн та додав 10 копійок у продажу – 37,90 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В обмінниках долар не змінився у продажу, а у купівлі подорожчав на 4 копійки. Котирування – 37,80 грн та 37,70 грн відповідно.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, яким буде курс долара влітку і як на ньому можуть заробити українці.