З початку війни українські банки запровадили обмеження на зняття готівки з банківських карток. Крім того, НБУ порекомендував громадянам користуватися безготівковим розрахунком у магазинах та інших торгових точках. Незважаючи на це, українці все ж таки можуть зняти готівку. Проте кожен банк має власну інструкцію.
Що стосується ПриватБанку , то кожен власник картки може перевести в готівку не більше 20 тисяч гривень кожні три години. Важливо знати, що комісія не стягується лише з картки для виплат. Якщо ж у вас «Універсальна» картка, то комісія за зняття готівки становитиме 0,5 відсотка. Денний ліміт Приватбанку встановив у розмірі 100 тис. гривень.
Клієнти Monobank також мають бути готовими до того, що банк зніме комісію у розмірі 0,5 відсотка. А якщо перевести в готівку особисті кошти в банкоматах інших банків, то розмір комісії визначається налаштуваннями окремо взятого банкомату. До того ж керівництво банку ухвалило рішення заборонити зняття коштів із кредитних карток.
Альфа-Банк також ввів обмеження на зняття готівки. Так, власники картки White можуть перевести в готівку до 30 тисяч гривень на місяць, з карти Black можна зняти до 100 тисяч гривень на місяць, а з карти Graphite - до 150 тисяч гривень на місяць. Але не більше ніж 20 тисяч гривень на день. Якщо клієнту необхідна інша сума, може звернутися у відділення банку.
А ось Райффайзен Банк дозволив своїм клієнтам робити необмежену кількість операцій у банкоматі на день і без комісії. Проте зняти можна не більше ніж 30 тисяч гривень. За більшою сумою потрібно йти у відділення банку, де, за встановленим НБУ лімітом, можна перевести в готівку з карти до 100 тисяч гривень.
У свою чергу, Ощадбанк встановив ліміт у розмірі 20 тисяч гривень для тих, хто користується пакетом «Моя карта». А якщо клієнту необхідно зняти велику суму, йому доведеться сплатити комісію – 1 відсоток.
ПриватБанк переїхав до Європи , щоб уникнути можливих проблем і зберегти гроші клієнтів.