Антибіотики в Україні не можна буде купити без рецепту: коли вводять заборону

Автор: Леся Ловіцька

Українці незабаром почнуть отримувати електронні рецепти для покупки антибіотиків. Це перший крок для вирішення проблеми неконтрольованого вживання медикаментів та впровадження електронного рецепту на всі рецептурні препарати.

Антибіотики в Україні не можна буде купити без рецепту: коли вводять заборону  - today.ua

У прес-службі МОЗ повідомили, що заборона на вільну реалізацію антибіотиків почне діяти вже з 1 серпня. Регулювання відпустки антибіотиків через введення електронного рецепту – одне з рішень, що дозволить відстежувати інформацію про призначення та обсяги використання антибіотиків в Україні. Також це пов'язано з необхідністю протистояти антибіотикорезистентності, внаслідок якої інфекції стають стійкими до ліків.

Нововведення розпочне роботу в рамках перехідного періоду у медустановах, що працюють з електронною системою охорони здоров'я. Якщо заклад охорони здоров'я не підключений до ЄСОЗу, лікар випише паперовий рецепт.

Електронні рецепти будуть видавати всі лікарі, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Необхідною умовою є реєстрація у електронній системі охорони здоров'я. Пацієнти зможуть пройти її, зареєструвавшись у системі на прийомі у медика або під час укладання декларації із сімейним лікарем.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Українцям готують підвищення зарплати за рахунок скорочення персоналу: інформація від НБУ

Антибіотики в Україні не можна буде купити без рецепту: коли вводять заборону Заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич повідомила, що пацієнт на перехідному періоді пацієнт зможе купити потрібний препарат за рецептом у будь-якій аптеці. Він самостійно вибиратиме торгову назву препарату, яка містить призначений антибіотик, орієнтуючись на свій бюджет.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Перехідний період триватиме до кінця цього року. Далі заплановано повноцінний запуск електронних рецептів на антибіотики.

Раніше повідомлялося, що в Україні вирішили легалізувати каннабіс.