В Україні вирішили легалізувати медичний канабіс: що відомо

Медичний канабіс вирішили легалізувати в Україні. Відповідне рішення підтримав Кабінет Міністрів.

В Україні вирішили легалізувати медичний канабіс: що відомо  - today.ua

Йдеться про проект закону "Про регулювання обігу рослин роду конопель у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих в результаті війни".

В уряді зазначили, що після війни з Росією у нашій країні багато людей потребуватимуть лікування медичним канабісом. За словами міністра охорони здоров'я України Віктора Ляшка, немає часу на очікування, тому Кабмін підготує в Україні законодавчу основу для повного циклу виробництва ліків на основі канабісу: від вирощування до виробництва медикаментів.

Чиновник поспішив заспокоїти українців, багато з яких вважають, що наркомани матиме більше можливостей отримати дозу. Він запевнив, що їх реалізація суворо регулюватиметься.

"Препарати каннабісу не є "конкурентами" наркотичних засобів, і заходи регулювання їх обігу абсолютно різні. Медичний канабіс містить каннабідіол, який не має вираженої психоактивної дії, тому він не цікавий для рекреаційного вживання", - зазначив Ляшко.

В Україні вирішили легалізувати медичний канабіс: що відомо Міністр охорони здоров'я також нагадав, що препарати на основі канабісу використовуються для зменшення больових відчуттів, судом та спазмів м'язів, лікування ПТСР, анорексії та тривожних розладів. Ліки використовуються для боротьби з окремими типами епілепсії, глаукоми, паркінсонізму, псоріазу та розсіяного склерозу. Важливим завданням медикаменту є полегшення болю та страждань тяжкохворим та паліативним пацієнтам.

Раніше стало відомо, яке м'ясо медики радять вживати людям, котрі дюають про своє здоров'я.