В Україні ухвалено новий закон, який дозволяє роботодавцям звільняти мобілізованих працівників. Щоправда, ця норма поширюється не на всіх, а лише на тих громадян, які засуджені за недотримання військової дисципліни у воєнний час.
Такі положення містяться у законі №8271, ухваленому Верховною Радою, повідомляє sud.ua.
Як було досі?
Досі існувала норма закону, яка забороняє звільнення мобілізованих працівників із того місця роботи, на якому вони працювали до призову на службу до ЗСУ. Зокрема, ця норма закону поширювалася на працівників, які були призвані:
- на строкову військову службу;
- військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
- військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
- військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладання нового контракту на проходження військової служби.
Закон говорив, що на час дії особливого періоду або до дня фактичного звільнення за такими працівниками зберігалися їхні робочі місця та посади. Причому ця норма закону була обов'язковою для підприємств та установ усіх форм власності.
Як тепер буде?
Тепер же новий закон вносить зміни до Кримінального кодексу України, а також до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інші законодавчі акти, які передбачають можливість звільнення мобілізованих працівників. Щоправда, не всіх, а лише тих, що були засуджені за дезертирство або невиконання наказу у воєнний час.
"Гарантії, передбачені частинами другою і третьою цієї статті, не поширюються на осіб, які визнані винними у вчиненні кримінальних правопорушень проти встановленого порядку несення військової служби (військових кримінальних правопорушень) під час особливого періоду, і вирок стосовно яких набрав законної сили", - йдеться у новій редакції статті 119 Кодексу законів про працю.
Нагадаємо, стало відомо, яке покарання загрожує чоловікам-переселенцям за неявку до військкомату.