У Чехії з початку війни в Україні працевлаштувалися близько 100 тис. біженців, із яких близько 3/4 становлять жінки. Робота для українців є як із знанням мови, так і без. Багатьом із них роботодавець надає житло, що є важливим плюсом при виборі роботи.
За даними міграційної платформи EWL, більшість українців, які зараз приїжджають та працюють у Чехії, це вихідці з центральних та південно-східних областей: Запоріжжя, Миколаєва, Одеси, Маріуполя, Дніпра тощо.
Серед актуальних вакансій та професій у Чехії на сьогоднішній день – працівник з виробництва запчастин для автомобілів. У Чехії розташовані заводи багатьох міжнародних брендів, тож вакансій у галузі автотранспорту зараз вистачає. Також багато вакансій для комплектувальників продукції на складах та у сфері логістики (збір деталей кондиціонерів, вентиляторів, кондиціонерів для автомобілів чи комплектування товарів).
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Заробітна плата в Чехії залежить від регіону, сфери діяльності та знання мови. У середньому тут можна заробляти 18–35 тис. крон на місяць (близько 28,5–55,6 тис. грн).
У Чехії можуть знайти роботу вчителі, шкільні психологи, вихователі, також є попит на водіїв, барменів, мулярів, автомеханіків, працівників контакт-центрів. Знання чеської мови на базовому рівні необхідне. Підтвердити свою фахову компетентність можна, надавши свідоцтво про проходження відповідних курсів. Крім цього, можна додати до свого резюме рекомендаційний лист із попереднього місця роботи. Оплата праці в Чехії може бути погодинною, щоденною або щомісячною.
Де шукати роботу в Чехії:
- DobraPrace ;
- Expats ;
- Profesia ;
- GastroJobs ;
- Jobs .
Раніше повідомлялося про скорочення термінів проживання українських біженців у Чехії з 1 січня 2023 року.