Що зміниться для українських біженців у Чехії з 2023 року: терміни перебування, соціальні виплати та компенсація за житло

Автор: Лобанова Єлизавета

У Чехії з початку війни зареєструвалося понад 500 тисяч українських біженців. Українці продовжують приїжджати до країни, отримуючи тут тимчасовий притулок. Місцева влада повідомила, що з 1 січня деякі правила для українців зміняться. Зокрема щодо термінів перебування в країні, розміру соціальних виплат, а також збільшаться компенсації сім'ям, які надають житло біженцям з України.

Що зміниться для українських біженців у Чехії з 2023 року: терміни перебування, соціальні виплати та компенсація за житло - today.ua

Терміни проживання українських біженців у Чехії

Чеська влада пропонує скоротити терміни для проживання українців у тимчасових притулках. З 1 січня 2022 року українські біженці зможуть проживати у спортзалах до 30 діб, у готельних номерах – не більше ніж 150 діб. Кожен наступний день після закінчення терміну з моменту заселення має оплачуватись біженцями.

Соціальні виплати українським біженцям

З 1 січня 2023 року передбачається позбавлення українців соціальних виплат. Йдеться про допомогу для дітей, малозабезпечених та багатодітних сімей.

Щодо виплати одноразової допомоги біженцям, то відразу після прибуття їм продовжать виплачувати допомогу у розмірі 5000 крон.

Популярні зараз

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS

Що зміниться для українських біженців у Чехії з 2023 року: терміни перебування, соціальні виплати та компенсація за житло

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Компенсація сім'ям, які надають житло біженцям з України

На тлі всього іншого планується збільшення компенсації для сімей, які приймають біженців. На сьогоднішній день власники житла одержують 250-350 крон на день. Новим законом передбачається збільшення допомоги до 300–400 крон.

Раніше повідомлялося, які вакансії пропонують Німеччина, Польща, Румунія та Чехія українським біженцям.