Реальні ціни на квартири у Києві під час війни: вартість оренди і купівлі

Автор: Марченко Любов

Попри те, що російських окупантів прогнали далеко від столиці і взагалі вигнали за межі Київщини, ціни на столичну нерухомість поки що не відновились до колишнього рівня. Вони значно нижчі. Причому значно дешевші і ціни на оренду житла, і продажні ціни на квартири.

Реальні ціни на квартири у Києві під час війни: вартість оренди і купівлі - today.ua

Про те, що відбувається на столичному ринку житла, і які ціни на квартири зараз актуальні, розповів керуючий активами Concorde Capital Артем Щербина.

Отже, за словами Щербини, ціни на квартири, як у купівлі, так і в оренді, значно "відкотились" назад.

Оренда

Так, вартість оренди столичної житлової нерухомості знизилась порівняно до 23 лютого на 38%. Залежно від кількості кімнат у помешканні, ціни знизились таким чином:

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

  • однокімнатні – на 1000-2500 грн;
  • двокімнатні – 1500-3500 грн;
  • трикімнатні – 3000-5000 грн.

Причому, незважаючи на те, що в Київ вже повернулося з евакуації чимало людей, на вартості оренди житла це поки що ніяк не позначилось. Очевидно наразі повернулись лише ті, кому є де жити.

Реальні ціни на квартири у Києві під час війни: вартість оренди і купівлі

Купівля

Що стосується купівлі житла, то в цьому сегменті ринку столичної нерухомості ціни також стали нижчими, але зниження не таке разюче, як в оренді.

На вторинному ринку поки не укладають угод, адже доступ до реєстру відкрили ще не всім нотаріусам. А от на первинному ринку вже є деяке пожвавлення, але до довоєнних обсягів продажу ще дуже далеко. Не знаючи, що і як буде далі, люди не квапляться вкладати гроші в нерухомість. Тим більше - в столичному регіоні, який знову може опинитись під прицілом.

Отже, ціни на квартири в Києві знизились на 10-30%. Відсоток зниження залежить в основному від розташування будинку. Якщо в Україні не припиняться активні бойові дії, ціни на житло у Києві не повернуться до довоєнного рівня, а сам столичний ринок житла зрештою зійде нанівець, вважає аналітик.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Та якщо війна, принаймні її активна фаза, швидко скінчиться, то ціни на житло можуть піти вгору. Щоправда, для цього лише закінчення військових дій буде замало, адже українці збідніли, і купівельна спроможність населення реально впала. Отже, забудовникам треба буде шукати всілякі методи заохочення покупців, аби й самим вижити, і дати людям можливість купити квартири.

Нагадаємо, стало відомо, в яких регіонах ціни на житло в новобудовах не знизились, а залишились на довоєнному рівні.