“Нічний“ тариф на електроенергію: скільки можна заощадити, встановивши двозонний лічильник

Автор: Лобанова Єлизавета

Тарифи на електроенергію в Україні невдовзі зростуть, тому питання економії наразі дуже актуальне. Столичний постачальник YASNO нагадав користувачам, що встановивши двозонні лічильники вони щомісяця можуть заощаджувати на рахунках за електроенергію до 50%.

“Нічний“ тариф на електроенергію: скільки можна заощадити, встановивши двозонний лічильник - today.ua

Двозонні лічильники, на відміну від звичайних, на своєму екрані послідовно відображають показання за тарифом "день",  показання за тарифом "ніч", і загальний обсяг спожитої електроенергії. Нічний тариф, як відомо, дешевший. Він діє в години мінімального навантаження в енергосистемі з 23:00 до 7:00. За використану в цей час електроенергію побутові споживачі можуть сплачувати до половини від звичайного тарифу. 

Тобто маючи двозонний лічильник можна суттєво економити. Для цього доведеться змістити роботу потужних електроприладів після 23:00. Ви можете вмикати у цей час обігрівач, бойлер, пральну та посудомийну машини, хлібопіч, мультиварку та інші прилади, які споживають у вас вдома найбільше електроенергії.

“Нічний“ тариф на електроенергію: скільки можна заощадити, встановивши двозонний лічильник

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У Міноборони повідомили про зміну механізму доплат військовослужбовцям

Використання спеціальних програмованих розеток дозволить автоматично вмикати та вимикати побутову техніку у потрібний час. Все що для цього потрібно – під’єднати розетку до приладу та мережі і виставити відповідні години роботи.    

Ще одна перевага двозонних лічильників - це те, що вони можуть автоматично передавати показники постачальнику завдяки системі комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ). Коли оператор системи розподілу встановлює такі лічильники у багатоквартирному будинку, то АСКОЕ встановлюється одночасно для усіх мешканців.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж двозонний лічильник не підключений до АСКОЕ, тоді його власникам необхідно передавати показання самостійно за 2 дні до кінця місяця та протягом 3 днів наступного. 

Раніше повідомлялося, що тарифи на електроенергію в Україні можуть збільшитися вдвічі.