Тарифи на електроенергію можуть збільшитися вдвічі: скільки платитимуть українці

Тарифи на електроенергію в Україні можуть збільшитися вдвічі. Стало відомо, що в такому разі за комунальну послугу платитимуть побутові споживачі.

Тарифи на електроенергію можуть збільшитися вдвічі: скільки платитимуть українці - today.ua

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко заявив, що в країні потрібно запровадити прозору градацію на споживання електроенергії. Питання щодо підвищення тарифів на послугу постійно обговорюють профільні фахівці. В Україні вже з 1 червня може подорожчати світло.

"Наразі тариф становить 1,44-1,68 грн за кВт/год. Очікується, що вартість електроенергії зросте рівно вдвічі. Цифри, які озвучували наші можновладці, це – 2,88 грн за кВт/год", – зазначив експерт у сфері ЖКГ .

Про плани збільшити вартість електроенергії заявляли представники Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та Міністерства енергетики.

Перший заступник голови Комітету з енергетики та житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко повідомив про проект ухвали про підвищення тарифів на електроенергію. Він вважає, що подорожчання послуги – неминучий крок через великий дисбаланс на енергетичному ринку. Депутат ВРУ також чув про тариф 2,88 грн за кВт/год.

"Я думаю, що підвищення тарифів на електроенергію орієнтовно на 50 копійок можна було б обґрунтувати, і цього достатньо для Енергоатому. Але знову ж таки – реальних цифр поки що немає", – пояснив народний обранець. Він також вважає, що тариф потрібно встановлювати для різних категорій українців залежно від споживання.

Тарифи на електроенергію можуть збільшитися вдвічі: скільки платитимуть українці

Олег Попенко нагадав про критичну ситуацію в українській економіці. Чимало громадян ледве зводять кінці з кінцями. Особливо це стосується пенсіонерів, котрі звикли віддавати останні гроші, а не накопичувати борги.

Нагадаємо про тарифи на газ: названо ціни на блакитне паливо для побутових споживачів.

ДЖЕРЕЛОТСН