Європейський континент засихає. У буквальному сенсі. Посуха в Європі, що спричинилася цього літа, вже визнана найжорстокішою за останні півтисячоліття. Через кліматичний катаклізм європейські агровиробники вже втратили приблизно третину врожаю. За таких умов українське зерно та інше продовольство вже рятуватиме не лише Ефіопію, а й найближчих сусідів.
Про те, яких збитків вже завдано економіці континенту безпрецедентною посухою, пишуть найбільші закордонні ЗМІ.
Найбільша річка Європи – Рейн, яка завжди була судноплавною, у багатьох місцях обміліла так, що оголилося дно в середині русла. Від нестачі вологи на полях на корені засихає врожай зернових культур. Страждають навіть оливкові гаї та виноградники, які люблять багато сонця. Однак втрати від посухи не локалізовані лише в аграрній галузі. Страждає також енергетика. Через обмілення рік гідроелектростанції в Європі або взагалі зупинилися, або не можуть працювати на повну потужність. Ще тривожніша ситуація - з атомними електростанціями.
"З метою захисту тварин і рослин деяким атомним електростанціям вже не дозволяють або скоро заборонять використовувати воду з річок для охолодження. Як результат, електростанції генерують менше електроенергії, ніж було заплановано", - йдеться у матеріалі DW.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
В Іспанії, Франції та Великій Британії вже стали обмежувати споживання води для населення. Ще у кількох країнах поки що тільки закликають людей раціонально витрачати воду. Звісно, за таких умов Європі знадобиться імпорт продовольства. І його зможе частково забезпечити експорт із України. Незважаючи на війну та тимчасову втрату частини територій, Україна цього року збере непоганий урожай. На щастя, нас ця тотальна посуха зачепила лише крилом.
Прте, експортна "медаль", як і будь-яка інша, має два боки. З одного – в Україну буде приплив валютних коштів, які нам украй важливі. З іншого боку, вивезення товарів на експорт неминуче потягне вгору ціни на внутрішньому ринку. Отже, продовольство в Україні дорожчатиме. Утім, українці вже стали до цього звикати.
Нагадаємо, експерти радять громадянам запасатися на зиму продовольством, адже взимку на нас на всіх чекають дуже непрості часи.