В Україні повернули повірку газових лічильників: споживачам повідомили, хто оплатить послугу

Автор: Леся Ловіцька

В Україні поновили обов'язкові перевірки лічильників на комунальні послуги. Споживачам повідомили, хто оплачуватиме верифікацію приладів, які вимірюють обсяг використання газу.

В Україні повернули повірку газових лічильників: споживачам повідомили, хто оплатить послугу  - today.ua

За даними фахівців "ГазПравди", послуги перевірки, монтажу, демонтажу лічильника, транспортування та пов'язаного з повіркою ремонту, закладені у тариф та оплачені. Тому послуга проводиться за рахунок облгазу, незалежно від цього, хто є власником лічильника - він чи споживач.

Нагадаємо, що відновлення перевірок відноситься до всіх лічильників – води, електрики, газу, теплових лічильників. Виняток – лише ті українці, які мешкають на тимчасово окупованій території.

Як відомо, більшість українців купують блакитне паливо у Нафтогазу. Кубометр коштує 7,96 гривні. Деякі постачальники пропонують нижчий тариф.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Що буде у разі порушення термінів повірки газового лічильника

Зазначено, що за періодичну перевірку лічильників газу відповідають виключно облгази. Саме вони мають моніторити інтервали між перевірками та ініціювати процедури. За пропуску терміну періодичної перевірки газового лічильника газу з вини облгазу обсяг спожитого палива визначається за фактичними даними лічильника, за яким пропущено термін перевірки. Таким чином, абонентів не штрафуватимуть, якщо облгаз не провів перевірку їхніх лічильників.

В Україні повернули повірку газових лічильників: споживачам повідомили, хто оплатить послугу

"Якщо на період зняття лічильника на періодичну перевірку неможливо встановити інший, розрахунки зі споживачем здійснюються залежно від середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) у попередньому році або фактичний період споживання (опалювальний чи міжопалювальний), якщо він становить менше шести місяців", - зазначили експерти.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також повідомляється, що споживачі можуть проводити фото та відеофіксацію дій представника облгазу під час огляду лічильника та/або його демонтажу.

Раніше були названі терміни перевірки ЖКГ-лічильників.