У серпні НБУ ввів кілька нововведень, які одразу вплинули на курс долара. В результаті з 1 по 5 серпня НБУ продав на 483 мільйони доларів більше, ніж купив. Це означає, що попит на купівлю валюти зростає, а продавати долари українці стали менше. Офіційний курс долара поки що залишається стабільним, але якщо НБУ відпустить його у вільне плавання, тоді очікується новий стрибок валюти.
За словами Богдана Данилишина, професора Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, продані НБУ 483 мільйони доларів це лише половина від обсягу продажу валюти, які Нацбанк реалізовував до липневого зростання курсу долара, тобто ситуація у цілому не схожа на критичну.
"Хоча населенню і дали купувати безготівковий долар за курсом банків, що підняло попит з боку населення, я все-таки вважаю, що в серпні вдасться утримати курс долара 40 гривень", - зазначив експерт.
У той же час, інвестбанкір Сергій Фурса вважає, що через переважання імпорту над експортом долар незабаром може сильно злетіти, а вартість товарів зросте втричі, а уникнути цього має допомогти податок на імпорт у 10%.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Національний банк України, у свою чергу, розраховує на зниження курсу долара в обмінниках з 39,5 до 37 грн за долар уже в серпні. За тиждень активної боротьби регулятора з обмінниками вдалося зменшити курс приблизно на 70 коп. - до 39,5-39,6 грн/долар, а отже бажаної мети цілком можливо досягти після всіх тих обмежень, які НБУ запровадив для обмінників.
Нагадаємо, НБУ закликав українців не скуповувати долари та розповів, у чому краще зберігати заощадження.