НБУ закликав українців не скуповувати долари та розповів, у чому зберігати заощадження

Українська гривня знецінюється з кожним днем, тому українці ретельно слідкують за змінати курсу, щоб встигнути перевести свої заощадження в іноземну валюту. Однак у Нацбанку закликають громадян не скуповувати долари та використовувати інші способи для збереження своїх коштів. Це може бути банківський депозит або купівля держоблігацій.

НБУ закликав українців не скуповувати долари та розповів, у чому зберігати заощадження - today.ua

За словами голови Національного банку Катерини Рожкової, у червні банки підняли облікову депозитну ставку до 25%, щоб компенсувати громадянам як мінімум частину інфляції. Таким чином вони можуть класти гроші на гривневий депозит, а з недавнього часу можна також купувати в деяких банках валюту в межах ліміту в 50 тис. грн на місяць і розміщувати її мінімум на тримісячний валютний депозит. НБУ закликав українців не скуповувати долари та розповів, у чому зберігати заощадження Ще один спосіб інвестицій – військові облігації. При інфляції 21,5% їхня прибутковість значно нижча, але Мінфін поступово підвищує ставки, що дозволяє заощадженням не знецінюватися на фоні інфляції.

На сьогоднішній день, 9 серпня, курс гривні до долара у банківських обмінниках опустився до 39,70 грн/дол, купити євро можна за 40,30 грн/євро. Продати американську валюту в середньому можна за курсом 38,60 грн. за дол., євро – 39,00 грн. за євро.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк дозволив банкам викуповувати у громадян долари за курсом нижче за фіксований курс НБУ.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com