Плата за доставку газу: українцям пояснили, чому доводиться оплачувати більше, ніж було спалено, та чи можна не платити взагалі

Автор: Марченко Любов

Плата за доставку газу (за розподіл газу) не залежить від того, скільки кубометрів було спалено за звітний місяць. Вона сплачується однаковими частинами упродовж року. Не сплачувати її можна лише в одному випадку.

Плата за доставку газу: українцям пояснили, чому доводиться оплачувати більше, ніж було спалено, та чи можна не платити взагалі - today.ua

Споживачів газу непокоять питання, пов'язані з платою за доставку газу. Якщо з вартістю самого газу, яку вони сплачують компаніям-постачальникам, більш-менш усе зрозуміло, то з вартістю розподілу (доставки) газу нерідко виникають питання.

Видання ГазПравда роз'яснило споживачам, як вона нараховується, і від чого залежить розмір мінімальної плати.

Насамперед споживачам слід знати, що навіть за умови нульового використання газу доведеться платити за його доставку. Від сплати звільняються лише ті користувачі, яким офіційно було припинено постачання (розподіл) газу.

Популярні зараз

У Києві є житлові масиви, які мобілізація обминає: працівники ТЦК туди не навідуються, - The Guardian

В Україні почали модернізувати БТР-60, отримані від Болгарії

Половина чиновників втрачає бронювання від мобілізації: кого заберуть на війну

Тариф на електроенергію у травні залишили по 2,64, але частина населення буде платити за іншою ціною

"Звертаємо увагу, газопостачання має бути не просто припинено (опломбовано), а також має бути розірвано договір з розподілу газу", - пишуть у ГазПравда.

В решті випадків, якщо договір про газопостачання не розірвано, споживач мусить платити за доставку газу. Навіть за умови нульового споживання, є мінімальні річні нормативи споживання, за якими має бути оплачена ця послуга.

Плата за доставку газу: українцям пояснили, чому доводиться оплачувати більше, ніж було спалено, та чи можна не платити взагалі

Ці нормативи такі:

  • 39 кубометрів - для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
  • 126 кубометрів - для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
  • 314 кубометрів - для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.

Однак це – мінімальні річні обсяги споживання для різних груп користувачів. Насправді у переважної більшості споживачів за рік виходять значно більші обсяги. Саме, виходячи з них, і визначається плата за доставку для кожного домогосподарства.

Береться місячний обсяг споживання і множиться на тариф на доставку газу, який діє в конкретному облгазі.

Чому плата за доставку не відповідає обсягам газу, спожитого за місяць?

Тут усе дуже просто. Щомісячна плата за доставку газу обчислюється за формулою: О/12 х Т, де Т- тариф на доставку газу в конкретному облгазі, О – обсяг газу, спожитого за попередній рік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наприклад, за основу для розрахунку плати за доставку газу на 2022 рік взято обсяг газу, спожитий з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року. Цей обсяг ділиться на 12 і таким чином виходить обсяг місячного споживання у минулому році. І саме цей показник береться для розрахунку плати за доставку у нинішньому році. Саме тому обсяги місячного споживання можуть не співпадати. Така методика розрахунку.

Нагадаємо, в Нацбанку України розповіли про підвищення тарифів на газ до ринкового рівня.