Підгнилу і підморожену цибулю цьогоріч продають на 70% дорожче, ніж торік відбірну: українцям розповіли, чому так сталося

Цьогорічна цибуля б'є цінові рекорди. Зараз, у середині січня, вона коштує на 72% дорожче, ніж рівно рік тому, у січні 2021. Причому, цьогорічний товар значно поступається минулорічному. У продаж йде навіть зовсім некондиційний овоч: підморожений, підгнилий і такий, що вже починає рости.

Підгнилу і підморожену цибулю цьогоріч продають на 70% дорожче, ніж торік відбірну: українцям розповіли, чому так сталося  - today.ua

Чому так сталося, розповіла аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин.

"У січні 2022 року середня ціна на цибулю ріпчасту становить близько 14,74 гривні за кг, що на 72% вище за аналогічний показник минулого року", - каже Литвин.

Підгнилу і підморожену цибулю цьогоріч продають на 70% дорожче, ніж торік відбірну: українцям розповіли, чому так сталося

Так сталось через те, що у позаминулому, 2020, році ціна на цибулю впала вдвічі порівняно із вартістю 2019 року. Аграрії, які зробили ставку на цю культуру, зазнали збитків і вже наступного року посіяли цибулі значно менше. Отже й вийшло, що восени 2021зібрали значно менший врожай цибулі, а тому і на зберігання її заклали менше.

Крім того, цибулю кращої якості зберігають на складах до весни, а зараз іде в продаж те, що до весни явно не долежить. Таким чином, у магазинах некондиційний овоч продається на 70% дорожче за торішню відбірну цибулю.

"Додатковим фактором впливу на зростання вартості ріпчастої цибулі стало в тому числі і недавнє зростання цін на енергоносії, через яке збільшується вартість зберігання вже вирощеної цибулі”, – додала Світлана Литвин.

Нагадаємо, спеціалісти розповіли, як правильно зберігати цибулю у домашніх умовах. 

ДЖЕРЕЛОagrotrend.com.ua