Пенсії мігрантів можуть заблокувати: ПФУ отримає доступ до інформації про виїзд українців за кордон

Автор: Марченко Любов

Кабмін дав схвалення на зміни до закону, які дають Пенсійному фонду доступ до інформації щодо перетину громадянами кордонів України, а також про їхній в'їзд до зони окупації або перебування на окупованій території. Таким чином, пенсії мігрантів та інші соцвиплати можуть опинитися під загрозою. Є ймовірність, що їхні виплати можуть призупинити.

Пенсії мігрантів можуть заблокувати: ПФУ отримає доступ до інформації про виїзд українців за кордон  - today.ua

Про те, що ПФУ незабаром може отримати доступ до інформації Держприкордонслужби щодо перетину українцями кордонів та щодо в'їздів/виїздів до зони тимчасової окупації, повідомив у своєму Telegram-каналі представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

"Державна прикордонна служба України зобовʼязується надавати Пенсійному фонду України для реалізації його повноважень у сфері загальнообовʼязкового державного соціального та пенсійного страхування відомості стосовно реципієнтів, які перетинали державний кордон України або вʼїжджали/виїжджали на тимчасово окуповану територію України через контрольні пункти вʼїзду - виїзду", - пише Мельничук.

Пенсії мігрантів можуть заблокувати: ПФУ отримає доступ до інформації про виїзд українців за кордон

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Таким чином, якщо цей законопроект проголосують, ПФУ матиме вичерпну інформацію щодо своїх підопічних, яким він призначає та виплачує пенсії, а також різні види соцдопомоги.

Поки що деталей законопроекту немає, проте не виключено, що ПФУ потрібна така інформація для того, аби скоротити витрати Пенсійного фонду, призупинивши виплати мігрантам. Тобто всім громадянам, які перебувають за кордоном або на непідконтрольній території.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, наразі можна лише гадати про те, що буде з пенсіями мігрантів.

Нагадаємо, на багатьох українців у квітні чекає підвищення пенсій. На нього можуть розраховувати працюючі пенсіонери. А таких в Україні майже 3 мільйони.