Багатьох українців у квітні чекає підвищення пенсій: хто може на нього розраховувати

Автор: Марченко Любов

Питання про підвищення пенсій, мабуть, сьогодні одне з найактуальніших для 10 мільйонів українських пенсіонерів. Однак, якщо з березневою індексацією пенсій ще немає визначеності, то у квітні частина пенсіонерів гарантовано дочекається підвищення виплат. Йдеться про працюючих пенсіонерів.

Багатьох українців у квітні чекає підвищення пенсій: хто може на нього розраховувати - today.ua

Про це розповіла у новому випуску ЗнайUA блогерка Катерина Котенкова.

Наймасштабніше підвищення пенсій щорічно відбувається в березні. Тоді всім непрацюючим пенсіонерам індексують виплати з урахуванням відсотка інфляції за попередній рік та зростання середньої зарплати за попередні три роки. При цьому пенсіонерам, які працюють, пенсію не індексують, проте її перераховують що два роки.

Пенсійні виплати працюючим громадянам підвищують у квітні. Саме тоді їм здійснюють перерахунок пенсії з урахуванням збільшення стажу та нової зарплати. Причому тут є нюанс: у деяких випадках при перерахунку пенсії беруть до уваги і стаж, що збільшився, і нову зарплату. Однак зарплату враховують лише в тому випадку, якщо вона вища за ту, на підставі якої пенсіонеру розраховували пенсію.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Адже на практиці нерідко трапляється, що після виходу на пенсію люди переходять на нижчі посади або взагалі влаштовуються на нову роботу, де платять менше. У таких випадках при перерахунку нова пенсія у них може вийти нижче за стару. Тому, якщо людина з виходом на пенсію втратила в зарплаті, то перерахунок їй роблять тільки з урахуванням стажу, що змінився.

Багатьох українців у квітні чекає підвищення пенсій: хто може на нього розраховувати

Для того, щоби пенсію перерахували, потрібно, щоб у пенсіонера додалося, як мінімум, 24 місяці страхового стажу після попереднього перерахунку або після того, як йому було призначено пенсію.

"Тобто право на перерахунок мають тільки ті громадяни, в яких додалося 24 місяці страхового стажу з дня призначення пенсії або з дня попереднього перерахунку. Таким чином, вже з квітня місяця пенсіонери, які працюють, будуть отримувати пенсії вище", - пояснила блогерка.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У той же час, вона зауважила, що підвищити свою пенсію суттєвіше можна, відмовившись від її виплати у 60 років і при цьому продовживши працювати. Якщо, наприклад, працювати ще 6 років без виплати пенсії, то при виході на заслужений відпочинок у 66 років, пенсія буде в півтора рази вищою за ту, яка була призначена в 60.

Нагадаємо, українцям підвищуватимуть пенсійний вік. Ймовірно, до кінця війни цього не станеться, але зволікати з підвищенням також немає можливості.