Пенсійний фонд України втратив майже 5 мільйонів гривень через протиправні дії чиновників, які налагодили схему розкрадання пенсій громадян. Масштабне розкрадання коштів Пенсійного фонду виявлено у Харківській області.
Слідство, пов'язане зі схемою привласнення грошей Пенсійного фонду, спільно вели слідчі Нацполіції та співробітники СБУ.
Пенсії "виплачувались" жителям тимчасово окупованої території
Правду кажуть, що комусь війна, а комусь мати рідна. Користуючись тим, що із жителями тимчасово окупованої території зараз немає сталої комунікації, чиновники організували "виплату" пенсій жителям ОРДЛО. Насправді ж усі гроші, призначені для цих виплат, осідали у глибоких кишенях посадовців.
До справи причетні чиновники Пенсійного фонду і банку, які діяли у змові. Як встановило слідство, вони вносили недостовірні відомості до електронної бази даних. Благо, у них була така можливість, адже на своїх посадах вони мали доступ до цієї інформації.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Вони змінювали інформацію про виплати пенсій особам, що перебувають на тимчасово окупованих територіях. Далі спільники оформлювали банківські картки і отримували на них кошти. Все це відбувалося без відома самих пенсіонерів, частина з яких, можливо, уже померла", - йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.
Зловмисникам вдавалось експлуатувати цю схему упродовж кількох років. За цей період вони привласнили майже 5 мільйонів гривень із Пенсійного фонду. І лише тепер правоохоронцям вдалося розплутати цю схему і викрити чиновників-шахраїв.
Обшук, проведений співробітниками СБУ у підозрюваних, приніс очікувані результати. Було виявлено чорнову бухгалтерію, а також банківські картки на імена "отримувачів" пенсії. Ці речові докази беззаперечно свідчать щодо причетності підозрюваних до схеми розкрадання коштів.
Двом учасникам цієї схеми вже оголошено підозру за двома статтями ККУ: ч. 3 ст. 190 (шахрайство) та ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин).
Нагадаємо, глава Мінфіну Сергій Марченко порівняв Пенсійний фонд із пірамідою, але нічого спільного із відомими шахрайськими пірамідами вона не має.